Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Miško savininkui – medkirtė už daugiau kaip 1 mln.

Sutvarkius Kulautuvos miško parką, planuojama atnaujinti lauko estradą, sutvarkyti paplūdimius.
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Miškas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Šiandien jau atvyksta nauja technika – tai medkirtė, kurios kaina 1 mln. 317.000, - džiugiu balsu pasakoja 45 metų Kėdainių rajono gyventojas Saulius Labanauskas. Ūkininkas pateikė paraišką pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Miškų ekonominės vertės didinimas“ antrąją veiklos sritį bei sulaukė ES paramos. – Planuojame, kad į mišką naujas įrenginys išvažiuos jau šį savaitgalį“.

S.Labanauskas vadovauja IĮ „Sadilė“, užsiimančia medienos ruoša ir jos modernizavimu. Įmonė parduoda medieną: malkas, popiermedžius ir rastus. Šiuo metu „Sadilėje“ dirba 28 žmonės, kurie darbuojasi apie 200 hektarų miško valdose. „Parama iš esmės pakeis visus darbus. Jei dar kaip šįryt, kai ir oro sąlygos ne pačios geriausios, žmogus su pjūklu dirba miške – tai akivaizdu, kad visai kitas reikalas bus, kai darbuosis sėdėdamas modernioje technikoje. Ir darbas palengvės, ir našumas padidės. Skaičiuojame, kad įsigijus medkirtę, įmonės apyvarta padidės apie 20 proc. –

Parama

taigi ir uždirbsime ženkliai daugiau, – pasakoja ūkininkas, kuris planuoja, kad įranga atsipirks jau po 5 metų. – Be ES paramos būtų labai sudėtinga – jei įranga atsipirktų tik po 10 metų, įvertinus nusidėvėjimą, tikrai nevertėtų pirkti“. Pasak S.Labanausko, planuojama, jog nauja medkirtė tarnaus apie 5 metus, tada, paskaičiavus likutinę vertę, įrenginį bus galima parduoti. Dabar belieka sulaukti naujos įrangos ir pradėti dirbti – jau savaitės pabaigoje planuojame su medkirte pirmą kartą važiuoti į mišką. Jai valdyti apmokėme tris žmones, jie lankė specialius kursus, todėl darbas turėtų vykti labai sklandžiai“ – pasakoja S.Labanauskas.

Kaip pasinaudoti ES parama?

ES paramos pagal KPP priemonę „Miškų ekonominės vertės didinimas“ pagrindinis tikslas – suteikti paramą miškų savininkams, investuojantiems į miško valdos ekonominės vertės didinimą. Taip pat tiems, kurie planuoja investuoti į pažangią ir saugią miško kirtimo, apvaliosios medienos, biokuro (medienos kuro) ruošos techniką ir technologijas.

Norėdami gauti paramą pagal KPP priemonę „Miškų ekonominės vertės didinimas“ pareiškėjai turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Pasinaudoti parama gali privačių miškų savininkai bei jų asociacijos, taip pat savivaldybės bei jų asociacijos.

Paramos galima kreiptis pagal dvi priemonės veiklos sritis.

Pagal pirmąją veiklos sritį remiamos išlaidos:

Jaunuolynų ugdymo (šviesinimo ir valymo kirtimų) išlaidos.

Mažos ekonominės vertės medynų (jaunuolynų) ir krūmynų pertvarkymo (rekonstrukcijos) išlaidos pagal Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatus.

Parama1

Miškotvarkos projekto ir kitų šiai veiklos sričiai įgyvendinti reikalingų planavimo ir projektavimo dokumentų parengimo išlaidos.

Projekto viešinimo išlaidos.

Pagal antrąją veiklos sritį remiamos išlaidos:

Naujos miško kirtimo, apvaliosios medienos ir biokuro ruošos technikos ir įrangos įsigijimas: motoriniai pjūklai ir krūmapjovės, traktoriai medienai ištraukti, savikrovės priekabos, medvežiai, miškavežiai, medkirtės, biokuro ruošos technika (medžių ar krūmų pjovimo ir skiedrų ruošimo kombainai energetinėms plantacijoms, mechanizmai šakoms į ritinius presuoti, medienos smulkintuvai (kapoklės), N ir O kategorijų transporto priemonės medienos skiedroms vežti, programinė įranga.

Miškotvarkos projekto parengimo išlaidos.

Bendrosios išlaidos. Finansuojama bendrųjų išlaidų suma be pridėtinės vertės mokesčio (PVM) gali būti ne didesnė kaip 10.000 Lt.

Projekto viešinimo išlaidos.

Paramos dydis – priklauso nuo veiklos srities

Priklausomai nuo to, pagal kurią veiklos sritį planuojama teikti paraišką, priklauso ir paramos dydis. Pagal pirmąją veiklos sritį kompensuojama iki 60 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse bei Natura 2000 teritorijose. Kitiems pareiškėjams ir siekiantiems paramos pagal antrąją veiklos sritį kompensuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų. Likusią išlaidų dalį miško savininkai dengia savo ar skolintomis lėšomis.

Pirmosios veiklos srities projektui paramos gavėjas gali gauti iki 172.640 litų paramos. Antrosios veiklos srities projektui maksimali galima paramos išmoka – 690.560 litų. Galima kreiptis paramos ir pagal abi veiklos sritis. Tokiu atveju didžiausia paramos suma bendram projektui negali viršyti – 690.560 litų. Per visą priemonės įgyvendinimo laikotarpį vienam asmeniui skiriama parama negali viršyti 1,38 mln. litų.
Paraiškas pagal KPP priemonę „Miškų ekonominės vertės didinimas“ miškų savininkai gali teikti NMA teritoriniuose skyriuose iki š.m. gruodžio 31 d.

Daugiau informacijos apie šią priemonę, paraiškų administravimo bei mokėjimo prašymų teikimo tvarką galite rasti: www.paramakaimui.lt, www.nma.lt, www.zum.lt, tel. 1841, (8~5) 2526999, e.paštu info@nma.lt.

 

15min.lt nuotr./KPF logotipas naujas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką