Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 5d. 08:08

Mobiliojo ryšio paslaugos gali brangti?

Mobilusis telefonas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mobilusis telefonas

Ryšių reguliuotojas žada nuo balandžio 1 d. dar kartą apkarpyti didmenines skambučių baigimo kainas. Jos bus mažinamos kasmet, kol skambučių į kitą mobilųjį tinklą tarifai abonentams nebesiskirs nuo tų, kuriuos jie moka už pokalbius savame tinkle. Vieni operatoriai sveikina tai, kiti sako, jog dėl to didės pokalbių kainos.

Kaip rašo dienraštis „Verslo žinios“, nuo sausio 1 d. didmeniniai skambučio baigimo mobiliuosiuose tinkluose „Omnitel“, „Bitės“ ir „Tele2“ mokesčiai jau buvo sumažinti penktadaliu.

Ryšių reguliavimo tarnyba nuo balandžio 1 d. juos planuoja mažinti dar 20 proc., tuo labiausiai piktindama „Tele2“. Nes tai mokesčiai, kuriais operatoriai atsiskaito tarpusavyje. Pvz., kai „Omnitel“ abonentas skambina „Bitei“, „Omnitel“ šį mokestį susimoka „Bitei“, ir atvirkščiai. Tas operatorius, kuris sulaukia daugiausia skambučių iš kitų tinklų, susirenka ir daugiausia mokesčio.

Feliksas Dobrovolskis, RRT strategijos departamento direktorius, sako, kad dabar skambučio baigimo mokestis be PVM piko metu yra apie 29 ct, ne piko – 14,4 ct. Mažinti mokestį, anot jo, ketinama pamažu.

Giedrius Makauskas, „Omnitel“ rinkodaros direktorius, pritaria RRT žingsniui. „Tai sumažins skirtumą tarp mažmeninių ir didmeninių kainų. Paslaugų kainos galutiniams vartotojams dėl to nesikeis“, – dėsto jis.

Tačiau „Tele2“ atstovai pasisako prieš mokesčio mažinimą. „Taip bus išbalansuojama rinka ir kainos galutiniam vartotojui gali tik išaugti. Mūsų galva, tai skatins operatorius didinti mažmenines kainas savo abonentams“, – teigia Tadas Bukauskas, „Tele2“ teisės ir reguliavimo direktorius. Beje, „Tele2“ vienintelė iš mobiliųjų operatorių premijuoja savo vartotojus už atsilieptus skambučius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką