Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 7d. 14:59

Mokesčiai už žemę Vilniuje keisis nuo naujųjų metų

Žemės mokesčiai Vilniuje nuo kitų metų augs.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Žemės mokesčiai Vilniuje nuo kitų metų keisis.

Vilniaus tarybai siūloma diferencijuoti žemės mokesčius. Teikiamame sprendime numatyta, kad gyvenamosios paskirties žemės sklypams Vilniuje būtų taikomas 0,3 proc. tarifas. Šiek tiek didesnis tarifas – 0,4 proc., – būtų taikomas komercijai, pramonei ir sandėliavimui naudojamai žemei. Šie tarifai būtų skaičiuojami nuo sklypo rinkos vertės.

Tačiau brangiausiai teks mokėti tiems, kurių turima žemė yra neprižiūrima. „Tam tikrai žemei, kuri yra neprižiūrima, apleista arba joje yra griautinų pastatų, planuojama nustatyti didesnį – 3 proc. tarifą nuo sklypo rinkos vertės. Taip siekiama, kad mokestį pradėtų mokėti ir tie, kurie iki šiol jo išvengdavo, neprižiūri ir nenaudoja savo žemės“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Finansų departamento direktorius Vygintas Jakas.

Taryba išskyrė ir grupę asmenų, kurie turėdami 10 arų žemės sklypą iš viso neprivalės mokėti šio mokesčio. Tai 0–40 proc. darbingumo lygį (iki 2007 m. birželio 30 d. – I ir II grupės invalidai) turintys asmenys, senatvės pensininkai, nepilnamečiai vaikai, jei šių žemės savininkų šeimose apmokestinamo laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų.

Seimo priimtas naujas Žemės mokesčio įstatymas įpareigoja savivaldybių tarybas šio mokesčio tarifą nustatyti iki metų pabaigos. Įstatymas leidžia tarybai nustatyti iki 4 proc. tarifą nuo žemės sklypo rinkos vertės. Šiuo metu galioja 1,5 proc. žemės mokesčio tarifas nuo indeksuotos mokestinės vertės.

„Pagrindinis principas, kuriuo vadovaujamės nustatydami žemės mokestį, kad gyventojams ir verslui įmokų dydis, kiek tai leidžia įstatymas, iš esmės nesikeistų. Remiantis įstatymu, mokestis bus skaičiuojamas nuo rinkos vertės, tad mokesčio dydis gali skirtis priklausomai nuo to, kaip sklypas vertinamas rinkoje“, – yra sakęs Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Klausimo pateikimui taryba pritarė, toliau jį svarstys komitetai. Buvo pasiūlyta susirūpinti ir valstybinių institucijų turimais žemės sklypais, kuriems dabar taikomos lengvatos. Anot mero, šis siūlymas vertas dėmesio, kadangi įvedus tam tikrus mokesčius galbūt ir valstybės institucijos savo turimą žemę naudotų racionaliau.

Yra ir daugiau institucijų, šiuo metu nemokančių žemės mokesčio. Viena tokių – bažnyčia, kurios turimose patalpose įsikūrę ne tik maldos namai, bet ir kavinės, restoranai bei kitos įstaigos.

Tarybai patvirtinus naujuosius Žemės mokesčio tarifus, jie įsigaliotų nuo 2013 metų. Kartu įsigalios ir nenaudojamos žemės nustatymo tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką