Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokesčių inspekcija pataria nutrūkus elektros tiekimui Palangoje iš anksto apsirūpinti pinigų priėmimo kvitais

Kasos aparatas
Photos.com nuotr. / Kasos aparatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Klaipėdos AVMI) informuoja, kad sekmadienį Palangos mieste nutraukus elektros tiekimą verslininkai turi būti pasirengę užtikrinti tinkamą pajamų apskaitymą ir tuo metu, kai be elektros neveiks kasos aparatai.

Mokesčių inspekcija pataria iš anksto apsirūpinti pinigų priėmimo kvitais, kuriuos vietoj kasos aparatų kvitų bus privalu išduoti klientams tuo laikotarpiu, kai dėl elektros tiekimo sutrikimo nebus galimybės naudoti kasos aparatų.

„Elektros tiekimo nutraukimas ir dėl šios priežasties neveiksiantys kasos aparatai pakoreguos įprastą atsiskaitymą už suteiktas paslaugas (prekes). Pagal Kasos aparatų naudojimo taisyklių nuostatas, sutrikus elektros energijos tiekimui iki jo atnaujinimo su klientais turi būti atsiskaitoma išrašant apskaitos dokumentus. Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše numatyta, kad kai kasos aparato naudojimas yra privalomas, tačiau jo naudoti neįmanoma dėl priežasčių, kurios nepriklauso nuo ūkio subjekto, naudojančio kasos aparatą, privaloma išrašyti prekių (paslaugų) pirkimo pardavimo kvitą“, — paaiškino Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Okuličienė.  

Pasak V.Okuličienės, svarbu, kad verslininkai sąžiningai apskaitytų gaunamas pajamas ir, kaip to reikalauja teisės aktai, pirkėjams išduotų kvitą. Prekių (paslaugų) pirkimo pardavimo kvitus galima įsigyti blankų leidyklų parduotuvėse arba atsispausdinti iš VMI interneto svetainės www.vmi.lt > Duomenų bazės > Formos (formos numeris — FR0508 forma). Išduodant minėtus kvitus, verslininkai juos turi fiksuoti kasos aparato žurnale.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką