Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Moody`s“: Lietuvos ekonomikos variklis – stiprus vidaus vartojimas

„Moody's“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Moody's“
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody`s“ naujausioje ataskaitoje rašo, jog vidaus vartojimas yra stiprus Lietuvos ekonomikos variklis, tačiau didžiausias iššūkis – prastėjanti demografinė situacija.

2015 metų „Moody`s“ ataskaitoje apie Lietuvą rašoma, kad praėjusių metų šalies vyriausybės vykdyta mokesčių politika lėmė tai, kad Lietuva gavo aukštą kredito reitingą. Lietuvos deficitas buvo mažiausias visoje Europos Sąjungoje.

Vis dėlto, specialistams nerimą kelia šalies nedarbo struktūra: nors ilgalaikių bedarbių skaičius mažėjo, tačiau jaunimo nedarbas išliko gana aukštas. Pasak analitikų, tai rodo, jog jaunimo kompetencijos neatitinka darbo rinkos poreikių. Dėl tokios situacijos išsilavinę jauni specialistai emigruoja.

Be to, tiek „Moody`s“, tiek ir kitos tarptautinės organizacijos vis pabrėžia, jog Lietuvoje produktyvumo augimas atsilieka nuo atlyginimų kilimo. Nors trejus metus po krizės stebėta atvirkštinė situacija, kai produktyvumas augo greičiau.

Taigi, analitikai baiminasi, kad dėl senstančios visuomenės, emigracijos ir nepakankamo produktyvumo, viešosios išlaidos gali taip išaugti, kad pakenks šalies fiskaliniam stabilumui.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką