TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Moody’s pagerino Lietuvos skolinimosi reitingo perspektyvą

Litai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Litai
Šaltinis: Marketnews.lt
0
A A

Tarptautinė reitingų agentūra Moody's (Moody's Investors Service) trečiadienį pagerino Lietuvos Vyriausybės skolinimosi reitingo perspektyvą iš neigiamos į stabilią.

Pasak agentūros, Lietuvos ekonomika stabilizavosi greičiau nei anksčiau manyta ir greičiausiai tarp visų Baltijos valstybių.

Dabar jau visos trys didžiausios tarptautinės kredito reitingų agentūros yra pagerinusios Lietuvos skolinimosi reitingų perspektyvas.

Agentūra teigia, kad po staigaus ekonomikos nuosmukio, kuris prasidėjo 2008 metų viduryje, Lietuvoje recesijos pabaiga buvo fiksuojama jau 2009 metų III ketvirtį. Pasak Moody‘s, ūkio atsigavimas turės teigiamos įtakos valstybės finansams, nes prisidės prie mažesnio biudžeto deficito bei sulėtins skolos augimą.Po staigaus ekonomikos nuosmukio, kuris prasidėjo 2008 metų viduryje, Lietuvoje recesijos pabaiga buvo fiksuojama jau 2009 metų III ketvirtį.

Moody‘s analitikai pastebi, kad finansinės įtampos sumažėjimas visame regione teigiamai atsiliepė Lietuvos ekonomikai. Ženkliai sumažėjusi Vyriausybės skolinimosi kaina (vertybinių popierių pelningumai) teigiamai įtakoja valstybės skolos lygio priimtinumą parodančius rodiklius, tokius kaip palūkanų mokėjimų ir valstybės gaunamų pajamų santykinis dydis. Sumažėjusi Vyriausybės skolinimosi kaina atitinkamai lengvina ir gyventojų bei verslo įmonių paskolų naštą.

Finansų ministerija primena, kad VILIBOR palūkanų normos šiuo metu yra mažiausios per dešimtmetį. 2010 m. kovo 30 d. šešių mėnesių trukmės VILIBOR buvo 2,22 proc., o CDS rodiklis (angl. Credit default swap), parodantis kainą draudžiantis nuo Lietuvos skolinių įsipareigojimų nevykdymo rizikos, yra pasiekęs prieškrizinį lygį (5 metų CDS - 2,26 proc.). Atitinkamai yra sumažėję ir Lietuvos obligacijų pelningumai.

Pasak Moody‘s, įvertinant bendrą ekonominę situaciją, Vyriausybė užsibrėžė ambicingą tikslą sumažinti valdžios sektoriaus deficitą iki 3 proc. BVP 2012 metais, tad dabartinis Baa1 reitingas atitinka nuosaikesnį ekonomikos raidos scenarijų. Agentūros teigimu, jei Vyriausybei pavyks sėkmingai siekti išsikeltų tikslų, leidžiančių įsivesti eurą 2014 metais, per tą laiką reitingas gali būti gerinamas.

Moody‘s įvertina ir tai, kad Lietuva yra viena iš kelių ES šalių, kurioje nebuvo poreikio papildomomis finansinėmis priemonėmis remti bankų sektorių.
 

Marketnews.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką