Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Moody’s pagerino Lietuvos skolinimosi reitingo perspektyvą

Tarptautinė reitingų agentūra Moody's (Moody's Investors Service) trečiadienį pagerino Lietuvos Vyriausybės skolinimosi reitingo perspektyvą iš neigiamos į stabilią.
Litai
Litai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Pasak agentūros, Lietuvos ekonomika stabilizavosi greičiau nei anksčiau manyta ir greičiausiai tarp visų Baltijos valstybių.

Dabar jau visos trys didžiausios tarptautinės kredito reitingų agentūros yra pagerinusios Lietuvos skolinimosi reitingų perspektyvas.

Agentūra teigia, kad po staigaus ekonomikos nuosmukio, kuris prasidėjo 2008 metų viduryje, Lietuvoje recesijos pabaiga buvo fiksuojama jau 2009 metų III ketvirtį. Pasak Moody‘s, ūkio atsigavimas turės teigiamos įtakos valstybės finansams, nes prisidės prie mažesnio biudžeto deficito bei sulėtins skolos augimą.Po staigaus ekonomikos nuosmukio, kuris prasidėjo 2008 metų viduryje, Lietuvoje recesijos pabaiga buvo fiksuojama jau 2009 metų III ketvirtį.

Moody‘s analitikai pastebi, kad finansinės įtampos sumažėjimas visame regione teigiamai atsiliepė Lietuvos ekonomikai. Ženkliai sumažėjusi Vyriausybės skolinimosi kaina (vertybinių popierių pelningumai) teigiamai įtakoja valstybės skolos lygio priimtinumą parodančius rodiklius, tokius kaip palūkanų mokėjimų ir valstybės gaunamų pajamų santykinis dydis. Sumažėjusi Vyriausybės skolinimosi kaina atitinkamai lengvina ir gyventojų bei verslo įmonių paskolų naštą.

Finansų ministerija primena, kad VILIBOR palūkanų normos šiuo metu yra mažiausios per dešimtmetį. 2010 m. kovo 30 d. šešių mėnesių trukmės VILIBOR buvo 2,22 proc., o CDS rodiklis (angl. Credit default swap), parodantis kainą draudžiantis nuo Lietuvos skolinių įsipareigojimų nevykdymo rizikos, yra pasiekęs prieškrizinį lygį (5 metų CDS - 2,26 proc.). Atitinkamai yra sumažėję ir Lietuvos obligacijų pelningumai.

Pasak Moody‘s, įvertinant bendrą ekonominę situaciją, Vyriausybė užsibrėžė ambicingą tikslą sumažinti valdžios sektoriaus deficitą iki 3 proc. BVP 2012 metais, tad dabartinis Baa1 reitingas atitinka nuosaikesnį ekonomikos raidos scenarijų. Agentūros teigimu, jei Vyriausybei pavyks sėkmingai siekti išsikeltų tikslų, leidžiančių įsivesti eurą 2014 metais, per tą laiką reitingas gali būti gerinamas.

Moody‘s įvertina ir tai, kad Lietuva yra viena iš kelių ES šalių, kurioje nebuvo poreikio papildomomis finansinėmis priemonėmis remti bankų sektorių.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Užsisakykite 15min naujienlaiškius