Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras siūlo keisti atostoginių skaičiavimo tvarką

Vyriausybei pavaldžių įstaigų buhalterinę apskaitą bei personalo administravimą apjungęs Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras siūlo keisti atostoginių skaičiavimo tvarką ir juos skaičiuoti kas mėnesį, pranešė LNK žinios. 
Mergina hamake
Atostogos / 123RF.com nuotr.

Pasak centro vadovo Antano Matusos, lėšos, kurios turėtų būti skirtos atostogoms, turėtų būti „pririštos“ prie konkretaus mėnesio, kada tos atostogos buvo sukauptos.

„Tarkime, darbuotojas vieną mėnesį uždirbo 1000 eurų, kitą mėnesį 2000 eurų, ir visada kyla klausimas, kaip eiti atostogų, kad jie būtų didesni. Kad būtų sąžininga tiek darbuotojų, tiek darbdavio atžvilgiu, būtų galima tiesiog pabandyti perskaičiuoti“, – LNK sakė A.Matusa.

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija su tokia pinigų skaičiavimo tvarka sutiktų, tačiau prieštarauja jų išmokėjimo tvarkai, esą kaupiant atostogų pinigus dauguma darbuotojų rizikuoja ir nukenčia. Pasak asociacijos prezidentės Daivos Čibirienės, atostogų pinigai galėtų būti mokami kartu su atlyginimu.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkės Ingos Ruginienės teigimu, taupyti atostogoms kas mėnesį dauguma nesugebėtų, o siūloma pinigų išmokėjimo tvarka naudinga tik darbdaviui.

Šiuo metu, pagal darbo kodeksą, kasmetinių atostogų metu darbuotojui paliekamas jo vidutinis darbo užmokestis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius