Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 3d. 12:39

Nacionalizuotame „Snore“ – ne tik lietuvių pinigai

Olegas Deripaska
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vienas turtingiausių Rusijos žmonių Olegas Deripaska taip pat turėjo indėlį „Snoro“ banke.

Nacionalizuotame „Snoro“ banke sąskaitą, kurioje laikė 200 mln. Lt, turėjo ir vienas turtingiausių Rusijos žmonių Olegas Deripaska. Jis taip pat atsidūrė „Snoro“ kreditorių eilėje, rašo „Lietuvos rytas“.

Banko „Snoras“ griūtis palietė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kompanijas, kurios turėjo šiame banke savo sąskaitas. Tarp jų ir Rusijos metalurgijos gigantas „Norilskij nikel“, kurio pagrindinis akcininkas yra O.Deripaska.

Turtingiausių Rusijos verslininkų sąraše O.Deripaska šiuo metu yra penktas – jo kapitalo vertė siekia 16,8 mlrd. JAV dolerių (42 mlrd. Lt). 2008 metais jis buvo pripažintas turtingiausiu Rusijos žmogumi.

Dienraščio „Lietuvos rytas“ šaltinių duomenimis, 200 mln. Lt indėlis, kurį „Snore“ laikė ši kompanija, yra antrasis pagal dydį užsienio bendrovės indėlis.

Skelbiama, kad „Norilskij nikel“ jau kreipėsi į Rusijos užsienio ministeriją prašydama tarpininkauti sprendžiant lėšų grąžinimo klausimą. Taip pat ieškoma teisininkų Lietuvoje, kurie padėtų ginče su mūsų šalies Vyriausybe.

„Norilskij nikel“ yra didžiausia bendrovė pasaulyje, perdirbanti nikelį, varį, platiną, šviną ir cinką.

Valstybės apdrausti indėliai „Snoro“ klientus turėtų pasiekti apie gruodžio vidurį. Tačiau tai bus indėliai, kurių suma nesiekia 100 tūkst. eurų – 345 tūkst. Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką