WTI rūšies naftos kainos vasario mėnesio sandoriams Niujorko prekių biržos (NYMEX) elektroninėje prekybos sesijoje smuktelėjo 8 centais iki 90,72 JAV dolerio už barelį.
„Brent“ kainos vasario sandoriams Londono biržoje „ICE Futures“ nusileido 43 centais iki 110,19 JAV dolerio už barelį.
Pasak ekspertų, pirmadienį investuotojai daugiausia dėmesio ir vėl skirs Vašingtone vykstančioms deryboms. Kad išvengtų vadinamojo fiskalinio skardžio – automatiško mokesčių padidinimo ir išlaidų sumažinimo, Senatas turi pasiekti susitarimą iki pirmadienio vakaro.
Respublikonai ir demokratai nesutaria šiais klausimais ir gali būti, kad finansų rinkos 2013 metus pradės neturėdamos aiškaus supratimo apie didžiausio pasaulio ūkio biudžeto politiką. Labiausiai nesutariama dėl pajamų lygio, nuo kurio turėtų būti taikomi didesni mokesčiai.
Jei susitarimas bus pasiektas per kelias savaites po Naujųjų Metų termino, JAV Senatas mokesčių padidinimą ir išlaidų sumažinimą galės panaikinti atgaline data.
