Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naftos žaliavos rinka per savaitę išliko stabili

Nafta
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Naftos platforma
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per savaitę „Brent“ naftos kaina Londono biržoje išliko stabili. Šiandien jos barelis kainuoja 76,23 JAV dolerius. Pasak „Lietuva Statoil“ Pardavimų ir tiekimo departamento direktoriaus Giedriaus Bandzevičiaus, naftos žaliavos kainos stabilumą rinkose lėmė negatyvios žinutės iš Europos ir teigiama informacija iš JAV ir Kinijos, kuri kartu neleido kainai kilti, bet ir pristabdė jos kritimą.

Praėjusią savaitę Europos degalų rinkos dalyvių dėmesys buvo nukreiptas į Prancūzijos kompanijos „Total“ darbuotojų streiką, kuris kilo tuomet, kai „Total“ priėmė sprendimą uždaryti vieną iš naftos perdirbimo gamyklų. Streikui įsiplieskus ypač smarkiai buvo baiminamasi, kad jis gali persikelti į kitas šalies naftos perdirbimo gamyklas. Dėl streiko buvo sutrikęs degalų tiekimas ir dėl to didžiausias Prancūzijos degalinių tinklas stabdė darbą. Tai negatyviai paveikė naftos produktų rinką ir neleido kainai kristi.

Praėjusią savaitę pasaulinės rinkos dalyviai laukė žinių apie gerėjančius JAV makroekonominius rodiklius ir naftos atsargų sumažėjimo. Tačiau savaitės pabaigoje buvo paskelbtos žinios apie šalyje didėjantį nedarbą ir makroekonominiai rodikliai truktelėjo naftos kainas žemyn. Praėjusią savaitę taip pat buvo paskelbta informacija apie sumažėjusias JAV naftos žaliavos atsargas.

Šiuo metu pasaulinėje naftos rinkoje nėra ženklų, kurie rodytų kainos kritimą.

Naftos žaliavos rinką taip pat paveikė sugriežtinta Kinijos bankų reguliavimo tarnybos veikla. Tarnyba dar kartą nurodė bankams apriboti ir griežtinti paskolų suteikimo sąlygas valstybinėms įmonėms. Iki šiol didžioji dalis paskolų buvo suteikiama remiantis įmonių būsimų pajamų prognozėmis. Nauji apribojimai turės didelį poveikį valstybinėms bendrovėms, nes jų finansavimas gali sumažėti apie 30 proc. palyginus su 2009 metais. Pernai 40 proc. visų bankų išduotų paskolų buvo skirtos valstybinėms kompanijoms. Tokiais veiksmais Kinija bando užkirsti kelią blogoms paskoloms ir galimam įmonių nemokumui. Ketvirtadienį ši žinia naftos kainas smukdė žemyn.

Praėjusią savaitę Roterdamo biržoje produktų indeksai atkartojo pasaulinės naftos rinkos tendencijas ir nekito.

Didmeninėje rinkoje litras A–95 markės benzino pabrango 1 ct, dyzelinas atpigo 3 ct, o dujų kaina nesikeitė.

Mažmeninėje rinkoje litras A–95 markės benzino pabrango 2 ct, dyzelino kaina kilo 3 ct, o dujų kaina išliko stabili.

Benzinas pigiausias Latvijoje, dyzelinas – Lietuvoje

Šiuo metu litras A–95 markės Lenkijoje kainuoja 3,98 Lt, Lietuvoje – 3,96 Lt, Estijoje – 3,74 Lt, Latvijoje – 3,73 Lt. Pigiausiai dyzelino galima įsigyti Lietuvoje. Litras šių degalų mūsų šalyje kainuoja 3,38 Lt, Lenkijoje – 3,47 Lt, Latvijoje 3,63 Lt, Estijoje 3,73 Lt.

Pasak G.Bandzevičiaus, praėjusią savaitę naftos žaliavos kaina svyravo, tačiau per ataskaitinį laikotarpį išliko stabili. Vis dėlto šiuo metu pasaulinėje naftos rinkoje nėra ženklų, kurie rodytų kainos kritimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką