15min be reklamos
2009 03 21, 20:38

Naktinis „Akropolio“ šturmas virto išbandymu ir prekybininkams, ir pirkėjams, įsikišo net policija (atnaujinta 05.52 val., foto, video)

Tikėdamiesi prisipirkti prekių beveik už pusę kainos, šiąnakt Vilniaus parduotuvę „Maxima“ šturmavo „Juodojo apsipirkimo nakties“ pirkėjai.
„Maxima“ prekybos salė buvo sausakimša, prie kasų nusidriekė eilės, pirkėjai vos pavežė savuosius pirkinius.
Kai šiapus „Akropolio“ durų likę pirkėjai pernelyg aršiai stengėsi pakliūti vidun, centro šeimininkai išjungė lauke šviesas. Vaizdas atspindėjo akcijos pavadinimą: „Juodojo apsipirkimo naktis“. / Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr.

Šiąnakt Vilniuje sulaukta dar vieno įrodymo, kad krizė įsiskverbė į daugelio lietuvių smegenis, bet ne į kišenes ar pinigines.

Tūkstančiai vilniečių bei sostinės svečių sekmadienio naktį nesiilsėjo, nesimylėjo, nepramogavo ir atsisakė kitų malonumų vien tam, kad galėtų pasistumdyti eilėse dėl pigesnių pramoninių prekių.

„Juodojo apsipirkimo naktis“ – taip pavadinta akcija sekmadienio naktį sudrebino Vilniaus prekybos ir pramogų sostinę „Akropolį“.

Akcijos organizatoriai paskelbė, kad parduotuvėje „Maxima“ visoms be išimties pramoninėms prekėms bus teikiama net 40 proc. nuolaida. Sutaupiau tūkstantį litų! O ką, mažai? Dabar pusę metų bus ramu, – apie 3 val. džiūgavo „Juodojo apsipirkimo nakties“ pirkėjas.

„Sutaupiau štuką litų! O ką, mažai? Sauskelnės, visa kita. Dabar pusę metų bus ramu, nereikės važinėti“, – apie 3 val. nakties kimšdamas pirkinius į mikroautobusiuką, kalbėjo vidutinio amžiaus vyras, sekmadienį tapęs „Juodojo apsipirkimo nakties“ akcijos dalyviu ir išleidęs joje kone pusantro tūkstančio litų.

Pirkėjai prislapstė prekių

Teoriškai akcija turėjo prasidėti lygiai 24 val. ir tęstis iki 6 val. ryto, tačiau praktika susiklostė kiek kitaip. Šeštadienį norėdami gauti geresnių prekių žmonės į šią „Maximos“ parduotuvę atvyko jau popietę, vakarop.

Pirkėjams teko čiupti norimą daiktą, dėtis į vėžimėlį ir laukti vidurnakčio, kol įsigalios akcijos kainos. Turėdami daug gražaus laiko, kai kurie pirkėjai tiesiog sėdėjo, stovėjo arba skaitė literatūrą knygų skyriuje.

Beje, kai kurie pirkėjai itin rimtai ruošėsi „Juodojo apsipirkimo nakčiai“. Žmonės visas savaitės dienas slampinėjo tarp lentynų mėgindami išsirinkti ir apsispręsti, ką čiups vos šiąnakt įsiveržę į „Maximą“. Maža to, netrūko gudragalvių, kurie gerokai iki akcijos pradžios suslapstė tarp kitų prekių savo norimus daiktus. Idėja paprasta – tik tu vienas žinai, kad, pavyzdžiui, prekystalyje už negražių vazonų guli džinsai, kuriuos jau ne kartą spėjai ramiai pasimatuoti ir kurie lipte limpa prie kūno. Belieka tik pačiam nepamiršti, kur paslėpei, čiupti ir bėgti prie kasos.

Išvadino riaušių organizatoriumi

Tikėjęsi iki akcijos pradžios užsukti į šią parduotuvę ir įsigyti nepramoninių prekių pirkėjai šeštadienio vakarą pakliuvo į savotiškus spąstus. Fiziškai tiems, kam reikėjo, tarkime, maisto, per akcijos dalyvių minią apsipirkti itin sudėtinga.

26 metų vilnietis Algirdas portalui 15min.lt pasakojo, kad apie 23 val. sumanė užsukti į parduotuvę mineralinio. Bandydamas prasibrauti pro akcijos laukiančius kitus pirkėjus, Algirdas sukėlė jų pasipiktinimą. Triukšmą pastebėjęs apsaugininkas pareiškė Algirdą sulaikantis už riaušių organizavimą. Algirdas ilgiau nei pusvalandį praleido sulaikymo kambaryje. Jis prisipažino ištrūkęs iš ten tik per pažintis. „Tai yra vulgarus elgesys su klientu! Riaušių sukėlėjas? Tai yra juokinga!“ – piktinosi Algirdas.

Apsimokėjo atvykti anksčiau

Artėjant vidurnakčiui, „Akropolio“ aplinkinėse gatvėse susidarė spūsčių. Nerasdami vietų tūkstantinėje prekybos centro mašinų aikštėlėje, vairuotojai automobilius paliko neįtikėčiausiose vietoje, net labai toli nuo parduotuvės.

Norėdami prisivilioti kuo daugiau pirkėjų, „Maximos“ šeimininkai netgi buvo užsakę specialių autobusų, kurie visą naktį pusantros valandos intervalu kursavo tarp „Akropolio“ ir įvairių miesto mikrorajonų. Į maršrutus kaip viena iš stotelių buvo įtraukta „Arkikatedra bazilika“.

Vilnietis Mindaugas, atvykęs apsipirkti su draugais, pasakojo, kad prekybos centro darbas dėl naktinės akcijos buvo paralyžiuotas jau po 21 val. Prekybos salė buvo beveik sausakimša pirkėjų, žmonės su vežimėliais sunkiai galėjo prasilenkti.Už durų likusi minia grasino šturmuoti pastatą.

Anot Mindaugo, vertingiausių pramoninių prekių ant lentynų labai greitai neliko. Prekybos centre nuo 22 val. pirkėjai jau buvo išsirikiavę į eiles ir laukė vidurnakčio, kol įsigalios akcijos nuolaidos. Liudytojai sakė, kad eilės nutįso nuo kasų iki pat kito prekybos salės galo.

Vidurnaktį atmosfera kaito

Situacija prieš ir po vidurnakčio prie parduotuvės buvo nevaldoma. Jau nuo 23 val. žmonės nebuvo įleidžiami į vidų, apsauga pranešė, jog gali būti, kad apsipirkti leis tik tiems, kas iš anksto liko budėti viduje. Už durų likusi minia grasino šturmuoti pastatą, skambėjo nepasitenkinimo šūksniai.

Apie pirmą valandą nakties iš „Akropolio“ ištrūko viena pirkėja, kuriai per spūstis buvo suplėšyta striukė. Ji sakė, kad pramoninių prekių lentynos jau beveik iššluotos, žmonėms daugiausia liko tualetinio popieriaus, virdulių, kai kurių kitų prekių. Tuo metu visi pirkėjai tebelaukė eilėse, jos netrumpėjo. Tuo tarpu lauke minia vis dar buvo apgulusi įėjimus.

Apie 1.15 val. prie „Akropolio“ atvyko policijos ekipažas. Pareigūnai brovėsi prie durų ir mėgino mažinti jų apgultį (žr. filmuotą medžiagą apačioje). Mat prie parduotuvės vis plūdo daugiau pirkėjų.

Netrukus policininkai įjungė švyturėlius, garso signalizaciją. Atkreipę minios dėmesį pareigūnai ragino per jėgą nesibrauti į vidų. „Mieli tautiečiai. Prašome atsitraukti nuo durų. Viduje yra tiek žmonių, kad daugiau nebetelpa. Pusvalandį žmonės į vidų nebebus įleidžiami. Kai kiti išeis, ir jūs galėsite užeiti apsipirkti, kantrybės“, – per garsiakalbį taip kalbantis pareigūnas pakėlė visiems nuotaiką.

VIDEO: Akropolio apgultis, įsikiša policija

Sekmadienis – išsimiegoti

Apie 2 val. masinė psichozė nurimo, nors akcijos pabaigos dar nebuvo matyti. Beveik visi norintieji jau pakliuvo į vidų, tačiau daugelis žmonių dar stovėjo eilėse, o jas išstovėję tempė pirkinius į automobilius. Į „Akropolio“ aikštelę, kur jau atsirasdavo ir laisvų vietų, vis dar atvažiuodavo vienas kitas naujų pirkėjų automobilis.

Kai visi norintieji pagaliau galėjo laisvai užeiti į parduotuvę, tarp prekystalių sukiotis ir toliau buvo itin sudėtinga. Vis dar driekėsi eilės prie kasų. Kita aplinkybė – prie prekėms skirtų stendų ir lentynų ant žemės mėtėsi daug daiktų, kuriuos pirkėjai buvo išmėtę beskubėdami ir besistumdydami.

Pirkinių kalnus į bagažines kraunantys pirkėjai 15min.lt pasakojo, kad parduotuvėje praleido apie 4–8 valandas. „Būčiau išleidusi 400 litų, bet išleidau tik 240 litų. Visoms prekėms tvarkingai pritaikė nuolaidą. Vadinasi, apsimokėjo sugaišti laiko ir nemiegoti“, – šypsojosi šviesiaplaukė pirkėja. „Sekmadienį išsimiegosim!“ – antrino ir kita išvargusi, bet patenkina pirkėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką