Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naktinių apmokestinimo klaidų taisymas truks bent metus

Pastebima, kad šalyje daugėja parduodamų įmonių, kurias dažniausiai įsigyja kapitalo turintys fiziniai asmenys.
AFP/Scanpix nuotr., „15min“ montažas / Pastebima, kad šalyje daugėja parduodamų įmonių, kurias dažniausiai įsigyja kapitalo turintys fiziniai asmenys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybei prireikė pusmečio ir galybės ekspertų priekaištų, kad susivoktų ir pradėtų taisyti smulkiajam verslui nuo šių metų taikomą apmokestinimo tvarką. Tačiau vadinamosios naktinės mokesčių reformos klaidas žadama šalinti tik nuo kitų metų.

„Verslo žinios“ penktadienį rašo, kad artimiausiu metu Seimui bus pateiktas mokesčių ir kitų įmokų įstatymų pakeitimų paketas, kuriuo tikslinamos individualia veikla užsiimančių gyventojų bei individualių įmonių savininkų ir ūkinių bendrijų narių apmokestinimo sąlygos, įskaitant valstybinio socialinio ir privalomo sveikatos draudimo įmokas.

Vyriausybė skelbia atsižvelgusi į keleto šiais klausimais dirbusių darbo grupių veiklos metu pateiktas pastabas ir siūlymus.

Donatas Botyrius, Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas, patvirtina, jog dabartiniai ministrų kabineto siūlymai realiai lengvintų mokesčių naštą smulkiajam verslui, tačiau džiaugtis jis neskuba, mat viskas priklauso nuo Seimo valios. O parlamentarų gebėjimus keisti mokesčius, neįvertinant žalos, verslininkai jau patyrė.

Vyriausybė pritarė siūlymui, kuriuo keičiamas valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų skaičiavimo principas – pereinama prie šių įmokų skaičiavimo atsižvelgiant ne į pačios individualios įmonės ar ūkinės bendrijos pajamas, bet jas susiejant su savininko ar tikrojo nario pajamomis, kurios galėtų būti prilyginamos darbo pajamoms. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Verslas Mokesčiai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką