Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 11 18, 18:45

Ginkluota apsauga ir eismo ribojimas prie Lietuvos banko saugyklos kėlė vilniečių nerimą

Nauja eurų siunta į Lietuvos banko pinigų saugyklas gabenta su policijos palyda. Apie tai sostinės gyventojai iš anksto informuoti nebuvo, todėl ginkluota apsauga ir eismo ribojimas sostinės Žirmūnų rajone prie Lietuvos banko saugyklos kai kuriems vilniečiams sukėlė nerimą.
Nauja eurų siunta į Lietuvos banko pinigų saugyklas gabenta su policijos palyda.
Nauja eurų siunta į Lietuvos banko pinigų saugyklas gabenta su policijos palyda. / Lietuvos banko nuotr.

Trečiadienį į Tarptautinį Vilniaus oro uostą atskraidinta eurų banknotų siunta. Iš ten eurų banknotai su policijos palyda saugiai atgabenti į Lietuvos banko saugyklas, teigiama Lietuvos banko išplatintame pranešime.

„Šios eurų siuntos pristatymas užtikrins mūsų grynųjų pinigų atsargų papildymą ir sklandžią grynųjų eurų banknotų apyvartą Lietuvoje“, – sakė Mindaugas Vilkelis, Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos direktorius.

Eurų banknotų siunta atgabenta į Vilnių vadovaujantis Europos Centrinio banko (ECB) patvirtintu planu.

Gabenant banknotus, būtina laikytis numatytų griežtų saugumo procedūrų ir reikalavimų, įskaitant banknotų skraidinimą šviesiu paros metu, eismo ribojimus gabenant juos į saugyklas ir kitas apsaugos priemones. Dėl saugumo apie pinigų gabenimo laiką, maršrutą, apsaugos ir kitas detales visuomenė iš anksto negali būti įspėta.

Eurų banknotus spausdina apie 16 ypač saugomų Europos spaustuvių. Iš jų, koordinuojant ECB, banknotai paskirstomi nacionaliniams centriniams bankams.

Vadovaujant ECB, nacionaliniai centriniai bankai perskirsto turimus banknotus, kad kurioje nors šalyje jų nepritrūktų arba nesusikauptų per daug.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./į Lietuvą atgabenta trečioji eurų siunta
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Į Lietuvą atgabenama vis naujų eurų siuntų.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką