2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Naujas atsiskaitymo būdas nuliūdins bankus

Jei perkant internetu vietoje sau įprasto banko lango vis dažniau pamatysite naują pilkšvą lentelę su keliais mėlynais mygtukais, tai reikš, kad jūs dalyvaujate internetinės prekybos perversme. Jis jau nuliūdino bankus, tačiau pirkėjams ir prekybininkams leis sutaupyti.
Naujas atsiskaitymo būdas atpigins prekybą internete.
Naujas atsiskaitymo būdas atpigins prekybą internete.

Daugeliui dar nematytas naujas langas atsidarys bandant sumokėti už pirkinį. Jums tereikės nurodyti banką ir prie savo sąskaitos saugiai prisijungti naudojant jau turimus internetinės bankininkystės duomenis. Tuomet teliks pasirinkti norimą sąskaitą ir patvirtinti mokėjimą.

Parduotuvėms nebereikia naudotis bankų siūlomomis, paprastai brangesnėmis atsiskaitymo priemonėmis. Jas pakeičia tarp prekeivio ir banko atsiradę bei įmokas surenkantys tarpininkai.

Gali daugėti parduotuvių 

Lietuvos bankas šią naujovę palaimino vasarį ir pavadino „Mokėjimo inicijavimo paslauga“. Tačiau, kaip tvirtina pats bankas, ši paslauga reiškia paprastus dalykus – komerciniai bankai gauna naują konkurentą, parduotuvių išlaidos sumažėja, o pirkėjai gali tikėtis mažesnių kainų.

Lietuvos bankas šią naujovę palaimino vasarį ir pavadino „Mokėjimo inicijavimo paslauga“.

„Naujoji paslauga rinkai suteikia daugiau laisvės“, – komentuoja Vytautas Vorobjovas, prekybos internete ekspertas, Lietuvos elektroninės komercijos asociacijos valdybos pirmininkas. Jis prognozuoja, kad tokie pokyčiai gali paskatinti naujų parduotuvių atsiradimą ir kainų mažėjimą.

Atpigo 4 kartus

4season.lt, prekiaujanti drabužiais turizmui ir laisvalaikiui, naująja mokėjimo paslauga naudojasi nuo praėjusių metų vasaros ir sugebėjo išlaidas internetiniams atsiskaitymams sumažinti 4 kartus.

„Klientai į naują atsiskaitymo būdą sureagavo ramiai. Bet kuriuo atveju, jie visą laiką gali susimokėti ir grynaisiais“, – pasakoja Andrius Purtikas, šios parduotuvės vadovas. Dalis bendrovių šalia naujojo atsiskaitymo būdo leidžia pasirinkti ir įprastus atsiskaitymo būdus tiesiogiai per banką.

Mūsų šalyje nauja paslauga naudojasi daugiau nei dvidešimt prekyviečių internete. Tarp pirmūnų yra vonia24.lt, pet24.lt, viskasdviraciui.lt, buyPcGame.eu, gosail.lt ir kitos parduotuvės.

Naudojasi ir „Ikea“, ir „Nestle“

Vakaruose šis atsiskaitymo būdas naudojamas jau ne vienus metus. „Ikea“, „Dell“, „Nestle“, „Esprit“ – tik keletas garsių pasaulinių bendrovių, kurios savo klientams suteikia tokią galimybę.

Lietuvos bankas netrukus paskelbs patikimų šios paslaugos tiekėjų sąrašą.

Ja naudotis skatina ir Europos Sąjunga, jau teisiškai įtvirtinusi naujoviško atsiskaitymo principus. Maža to, patikimų šios paslaugos tiekėjų sąrašą netrukus skelbs ir Lietuvos bankas.

Tiesa, įspėjama išlikti budriems ir neatskleisti internetinės bankininkystės prisijungimo kodų neįsitikinus, kad tai yra saugu. Paslaugų tiekėją atidžiai pasirinkti turi ir pačios parduotuvės.

„Iš pradžių nebuvome tikri dėl saugumo, tačiau lapkritį pabandėme ir paslauga dabar patogiai veikia“, – patirtimi dalinasi Saulius Danauskas, vonia24.lt el. parduotuvę valdančios UAB „Ideali vonia“ direktorius.

Naujo atsiskaitymo paslaugą teikia UAB „Mistertango“. Po lėktuvų bilietais prekiaujančios Greitai.lt sparnu gimusi bendrovė jau turi Lietuvos banko išduotą Elektroninių pinigų įstaigos licenciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką