Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Naujas ES reglamentavimas Lietuvos tekstilininkams gali kainuoti apie 0,5 mlrd. Eur

Pasaulio tekstilės pramonė laukia artimiausiu metu Europos Sąjungoje (ES) planuojamos patvirtinti ES tekstilės gaminių strategijos, kurios įgyvendinimas Lietuvos pramonei gali kainuoti apie 0,5 mlrd. eurų, tvirtina Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA), rašoma pranešime spaudai.
/ Asmeninio archyvo nuotr.
Temos: 2 Pramonė Tekstilė

ES tekstilės gaminių strategija siekiama užtikrinti, kad tekstilės pramonė tvariai atsigautų po COVID-19 krizės. Jos tikslas – stiprinti pramonės konkurencingumą ir inovacijas šiame sektoriuje suteikiant postūmį ES tvarių ir žiedinių tekstilės gaminių rinkai (įskaitant tekstilės gaminių pakartotinio naudojimo rinką), sprendžiant greitosios mados problemą ir skatinant naujus verslo modelius.

,,Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, aprangos ir tekstilės sektoriuje dominuoja mažos ir vidutinės įmonės, todėl naujos strategijos įgyvendinimas tampa itin didele ir, galbūt tikėtina, sunkiai pakeliama našta smulkiam verslui, todėl siekiame įsitraukti politikus ir kartu ieškoti galimų sprendimų būdų“, – teigia LATIA prezidentas Kęstutis Daukšys.

Jo teigimu, sudėtinga skaičiuoti būtinas investicijas, tačiau, preliminariais duomenimis, LATIA nariams, siekiant iki 2025 metų įvykdyti strategijoje numatytus reikalavimus gali prireikti apie 0,5 mlrd. eurų.

ES duomenimis, tekstilės gaminiai yra ketvirtoje vietoje pagal pirminių žaliavų ir vandens naudojimo mastą (po maisto, būsto ir transporto), ir penktoje pagal išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, tačiau į naujus tekstilės gaminius perdirbama mažiau nei 1 proc. visų pasaulio tekstilės gaminių.

Vienas iš ES tekstilės gaminių strategijos priemonių – skatinamas tekstilės gaminių rūšiavimas, pakartotinis naudojimas ir perdirbimas, be kita ko, diegiant inovacijas, skatinant jas naudoti pramonės reikmėms ir taikant reglamentavimo priemones, tokias kaip didesnė gamintojo atsakomybė. Joje bus parengtos gairės, kaip pasiekti aukštą tekstilės atliekų rūšiuojamojo surinkimo rodiklį, kurį valstybės narės turi pasiekti iki 2025 metų.

Šias ir kitas aktualias problemas Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija planuoja aptarti šiemet rugsėjo 17 d. Vilniuje – Lietuvos parodų rūmuose „Litexpo“ organizuojamoje konferencijoje ,,Tvari ir žiedinė tekstilė – pramonės ateitis”.

Renginyje taip pat bus pristatyta tvarios ir žiedinės tekstilės pramonės problematika, sektoriaus iniciatyvos. Jo metu politikai ir tekstilės pramonės verslininkai aptars kaip bus sprendžiami ES įpareigojimų klausimai, tarp jų – atskiras, po vartojimo likusių tekstilės atliekų surinkimas, perdirbimas, pakartotinis panaudojimas. Konferencija, kuri vyks šiemet parodos „Baltic Fashion & Textile Vilnius” metu, dalyvaus ir Europos aprangos ir tekstilės organizacijos (EURATEX) generalinis direktorius Dirk Vantyghem.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius