Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Naujasis apyvartinių monetų numizmatinis rinkinys primena Sausio 13-ąją

Šiandien į apyvartą išleistas 2011 metų laidos Lietuvos Respublikos apyvartinių monetų numizmatinis rinkinys su atminimo ženklu.
Apyvartinių monetų numizmatinis rinkinys
Apyvartinių monetų numizmatinis rinkinys / Lietuvos banko nuotr.

„Šių metų laidos lito monetų ir centų numizmatinio rinkinio atminimo ženklas primena Lietuvai lemtingus 1991 metų sausio 13 dienos įvykius ir po jų vykusį mūsų valstybės pripažinimą pasaulyje. Manau, šis rinkinys, kaip ir ankstesni, bus populiarus tarp Lietuvos ir užsienio numizmatų“, – sakė Lietuvos banko valdybos narys, Pinigų projektavimo ir gamybos komisijos pirmininkas Audrius Misevičius.

Lietuvos bankas anksčiau yra išleidęs šešis numizmatinius rinkinius: 1991, 2000, 2003, 2008, 2009, 2010 metais. Pernai rinkinys buvo išleistas su Nepriklausomybės 20–mečiui skirtu atminimo ženklu.

Naujojo monetų rinkinio tiražas yra 4 500 vienetų. Jį sudaro 10, 20, 50 centų, 1, 2 ir 5 litų nominalo apyvartinės monetos ir tarp jų įkomponuotas atminimo ženklas. Ženklo autorius – skulptorius Giedrius Paulauskis. Monetas ir ženklą nukaldino UAB „Lietuvos monetų kalykla“.

Numizmatinį rinkinį, kainuojantį 30 litų, galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2), Kaune (Maironio g. 25) ir Klaipėdoje (Naujoji Uosto g. 16).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius