Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujasis BUPA vadovas A.Aliulis: kitąmet turėtų būti renovuoti keli šimtai daugiabučių

Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros direktorius Arūnas Aliulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / A.Aliulio teigimu, kitų šalių patirtis rodo, kad daugiabučių modernizavimo programa gali įsibėgėti ne greičiau nei per keletą metų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nauja būsto modernizavimo programa gali įsibėgėti ne greičiau nei per keletą metų. Tai trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė naujas Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) direktorius Arūnas Aliulis.

A.Aliulio teigimu, tai rodo kaimyninių šalių patirtis. „Analogišką programą Estijoje visuomenė priėmė ir pripažino tik dabar, kai kai nuo jos pristatymo skaičiuojami treji metai“, – sakė naujasis BUPA vadovas ir patikino, kad renovacija nėra tas procesas, kuris greitai prasideda.

„Šitas procesas – kaip skirtumas tarp „Ferrari“ ir traukinio. „Ferrari“ startuoja labai triukšmingai ir greitai, labai toli nuvažiuoja iš karto, bet veža tik vieną lagaminą. Traukinys startuoja labai sunkiai, bet už tai paveža labai didelį krovinį. Tai ir šitas procesas kaip traukinys, sakyčiau, negali greitai pajudėti“, – dėstė A.Aliulis.

Jo teigimu, konkretūs daugiabučių modernizavimo rezultatai turėtų matytis jau kitais metais ir būti nepalyginami su tais rezultatais, kokie yra dabar. „Tikiuosi, kad kitąmet jau keli šimtai namų turėtų būti renovuoti“, – sakė BUPA direktorius ir pridėjo, kad tai – realus lūkestis, jei artimiausiu metu pavyks baigti derybas su bankais, dėl renovacijos finansavimo.

„Liko ne iki galo išspręsti visi klausimai su bankais. Kaip jūs žinote, pirmoji sutartis su Šiaulių banku pasirašyta gegužės mėnesį. Dar tebesitęsia derybos su SEB banku ir su „Swedbanku“, – sakė spaudos konferencijoje dalyvavęs aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

Anot jo, derybos su bankais stringa dėl techninių priežasčių. Pirmiausia esą nesutariama, kas turėtų užtikrinti renovacijos darbų kokybę: ar BUPA, ar bankai. „Pagal Europos investicijų banko nuostatas, tą turėjo daryti bankai, tačiau dabar mes aptarinėjam ir, ko gero, agentūra prisiims šitą pareigą“, – sakė ministras ir pridėjo, kad taip pat šiuo metu dar sprendžiami klausimai dėl žmonių duomenų apskaitos.

BUPA direktoriaus pareigas A.Aliulis pradėjo eiti liepos 12 dieną. Iki tol organizacijai, pasitraukus iš pareigų ankstesniam direktoriui Valiui Serbentai, laikinai vadovavo Arūnas Ašvydis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką