Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 21d. 08:59

Naujasis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus: vienas kadencijos tikslų – mažinti bankų koncentraciją

Gediminas Šimkus 15MAX Interviu
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gediminas Šimkus

Balandžio pradžioje Lietuvos banko valdybos pirmininku tapęs Gediminas Šimkus pakeitė institucijai dešimtmetį vadovavusį Vitą Vasiliauską. Nacionalinio banko veikla naujajam pirmininkui nėra svetima, kadangi su nedidele pertrauka jis čia dirba nuo 2002 metų. Problemas G.Šimkus sako matantis aiškiai – tai bankų rinkos koncentracijos, paslaugų prieinamumo regionuose, verslo finansavimo klausimai.

G.Šimkaus teigimu, vienas pagrindinių kadencijos tikslų bus mažinti bankų koncentraciją ir didinti finansinių paslaugų prieinamumą vartotojams. Tačiau to bus siekiama ne ribojant didžiuosius, o įgalinant mažuosius. Naujasis Lietuvos banko valdybos pirmininkas daug vilčių deda į kredito unijų stiprėjimą ir mažuosius specializuotus bankus, kurie turi vilčių išaugti į didesnius žaidėjus.

Bankas išliks atviras finansinių technologijų (fintech) sprendimams, tačiau, naujojo vadovo manymu, bręsta laikas pažiūrėti į sektorių ne iš kiekybės, o kokybės pozicijų. Priežiūros vadelių naujasis banko vadovas atleisti neketina – Lietuvos banko požiūris į daug diskusijų keliantį ir vis populiarėjantį kriptoturtą išliks gana atsargus. Vis dėlto, reikšmingų pokyčių iš finansų technologijų pusės per kadenciją gali įvykti – institucija šiandien prisideda prie skaitmeninio euro kūrimo projekto.

Apie tolimesnę Lietuvos banko veiklą G.Šimkus kalbėjosi su 15min žurnalistu.

Galbūt galėtumėte pasidalinti savo Lietuvos banko vizija: apžvelgti dabartinę banko būklę ir atskleisti, kokį įsivaizduojate jį kadencijos pabaigoje?

– Prisistatydamas Seime įvardijau keturias sritis, kurios atskleidžia mano viziją, koks turėtų būti bankas ir kokius pokyčius aš įsivaizduoju po penkerių metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką