Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 21d. 21:01

Naujos imigracijos taisyklės Jungtinėje Karalystėje gali prisidėti prie šiuolaikinės vergijos augimo

Britai švenčia išstojimą iš Europos Sąjungos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Britai švenčia išstojimą iš Europos Sąjungos

Labdaros organizacijos teigia, kad draudimas į Jungtinę Karalystę (JK) įsileisti nekvalifikuotus darbuotojus gali prisidėti prie juodosios rinkos klestėjimo, skelbia „The Guardian“.

Siūlymas nuo kitų metų į JK neįsileisti nekvalifikuotų darbuotojų kelia grėsmę pažeidžiamiausiems Europos Sąjungos (ES) piliečiams patekti į modernią vergovę, teigia labdaros atstovai.

Jie perspėjo, kad toks draudimas sukeltų mažai apmokamų darbuotojų juodosios rinkos klestėjimą. Pastarieji būtų išnaudojami nusikaltėlių, patirtų prievartą ir užgauliojimus.

Labdaros atstovai sako, kad tai turėtų neigiamos įtakos ir ES piliečiams, kurie dabar gyvena JK ir galbūt nežino savo teisių pasibaigus „Brexit“ pereinamajam laikotarpiui.

Labdaros organizacija „East European Resource Centre“ baiminasi, kad dėl naujų apribojimų kai kurios įmonės darbuotojus samdys nelegaliai.

„Neapgaudinėkime savęs: kažkas turės atlikti nešvarius, mažai apmokamus darbus pradedant statybomis ir baigiant maisto apdirbimu. Iš kur atvyks šie darbuotojai?“, – klausė centro vadovė Barbara Drozdowicz.

Neapgaudinėkime savęs: kažkas turės atlikti nešvarius, mažai apmokamus darbus pradedant statybomis ir baigiant maisto apdirbimu. Iš kur atvyks šie darbuotojai?“, – klausė centro vadovė B.Drozdowicz.

Pasak jos, net dabar, kai rytų europiečiai turi visas galimybes legaliai dirbti JK, lenkai ir rumunai yra dvi dažniausiai su modernia vergija susiduriančios tautos JK.

„Nesunku įsivaizduoti, kaip augantis spaudimas mažinti darbo sąnaudas (kadangi žemos kvalifikacijos darbuotojų pasiūla mažėja) išvirs į daug žiauresnę prievartą ir piktnaudžiavimą“, – teigė B.Drozdowicz.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Britai švenčia išstojimą iš Europos Sąjungos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Britai švenčia išstojimą iš Europos Sąjungos

Vyresnioji patarėja, atsakinga už darbuotojų išnaudojimą, Emily Kenway sako, kad jeigu bus panaikinti teisėti keliai, žmonės tiesiog pateks į prekeivių žmonėmis rankas.

„Prisiminkime spalio mėnesį Vietname įvykusią tragediją, kai buvo nužudyti 39 žmonės“, – priminė E.Kenway.

Pasak jos, siūloma Vyriausybės imigracijos politika padidins nelegaliai dirbančiųjų skaičių JK, nebent Vyriausybė sugalvos būdą, kaip žmonės galės pranešti apie išnaudojimą su sąlyga, kad jie nebus deportuoti.

„Žinome, kad žmonės nepraneša apie išnaudojimą ir žmonių grobimą, nes bijo, jog duomenys apie juos bus pranešti imigracijos tarnybai“, – teigė E.Kenway.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką