Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 23d. 10:14

Neapdairūs politiniai sprendimai gali pristabdyti užsienio investicijas

Nors 2013-ieji džiugino pritrauktais užsienio kompanijų investiciniais projektais ir augančiu tiesioginių užsienio investicijų srautu, Lietuvai būtina ir toliau nuosekliai gerinti verslo sąlygas bei investicinį klimatą.

Didžiausius investuotojus į Lietuvos ekonomiką vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ pažymi, kad norėdama dėl užsienio investicijų sėkmingai konkuruoti su aplinkinėmis valstybėmis, Lietuva turėtų atkreipti dėmesį į tokias sritis kaip darbo santykių reguliavimas ir mokestinė aplinka.

Lietuva turėtų atkreipti dėmesį į tokias sritis kaip darbo santykių reguliavimas ir mokestinė aplinka

„Tačiau artėjant rinkimams pasigirsta siūlymų, kurie neigiamai paveiktų šalies investicinį klimatą. Siekiai didinti minimalią mėnesio algą, svarstymai įvesti progresinę mokesčių sistemą, kurti naujus mokesčius ar peržiūrėti jau esamų tarifus, prieštaringa pozicija dėl euro – visa tai siunčia blogą signalą investuotojams. Tad jeigu norime ir toliau matyti gerėjančius investicijų į Lietuvą rodiklius, privalome nuosekliai bei atsakingai gerinti verslo aplinką ir investicinį klimatą šalyje“, ‒ pažymi asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė.

Tiesioginių investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ praneša pernai į Lietuvą pritraukusi 22 užsienio kompanijų investicinius projektus.

Šis rezultatas – geriausias per visus agentūros veiklos metus. Palyginti su 2012 m., pernai buvo pritraukta 16 proc. daugiau projektų, kuriais sukurta ar bus sukurta 37 proc. daugiau darbo vietų.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ vadovės Mildos Dargužaitės, norint ir toliau išlaikyti įspūdingą augimo tempą, Lietuvai būtina gerinti darbo santykių reguliavimo sritį. Šis rodiklis Pasaulio konkurencingumo, Ekonominės laisvės ir kituose indeksuose išlieka vienas blogiausių ir apriboja Lietuvos galimybes išsiskirti investicinės aplinkos patrauklumu regione.

Gerinti investicinį klimatą padeda ir gerosios patirties sklaida, visuomenės informavimas apie užsienio investicijų teikiamą naudą

„Nors Pasaulio konkurencingumo reitinge Lietuva 2013 m. užėmė 48 vietą iš 148, tačiau pagal atleidimo bei įdarbinimo praktiką ir galimybes pritraukti talentus buvome atitinkamai 130 bei 135 vietose.

Norėdami pasiekti reikšmingų pokyčių šiose srityse, privalome ne tik kuo greičiau atsisakyti perteklinių administracinių reikalavimų verslui (pavyzdžiui, darbo grafikų skelbimo informaciniuose stenduose), bet ir pradėti lanksčiau reguliuoti darbo režimą, darbo sutarties sudarymo bei nutraukimo sąlygas", ‒ teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė.

R.Skyrienė pastebi, kad gerinti investicinį klimatą padeda ir gerosios patirties sklaida, visuomenės informavimas apie užsienio investicijų teikiamą naudą. „Svarbu, kad ir patys investuotojai mūsų šalyje jaustųsi vertinami.

Prie to prisideda gerųjų pavyzdžių rodymas visuomenei, investuotojų pripažinimas, apdovanojimai. Todėl šiais metais, kaip ir kasmet, asociacija „Investors‘ Forum“ išrinks bei įvertins labiausiai prie šalies investicinio klimato gerinimo prisidėjusias bendroves, valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovus“, ‒ sako R.Skyrienė.

Tradiciniai metiniai Investuotojų forumo apdovanojimai nugalėtojams bus įteikti kovo 14-ąją. Asociacija skiria tokius apdovanojimus: „Metų investuotojas“, „Atsakinga įmonė”, „Metų sprendimas verslo aplinkai gerinti“ ir „Metų verslo žurnalistas“.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką