Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neapmokestinamų degalų įvežimas kertant Lietuvos sieną bus ribojamas

„Lietuvos geležinkeliai“ ieško dyzelino tiekėjo
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Degalai
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybė priėmė sprendimą riboti akcizais apmokestinamų degalų įvežimą kertant Lietuvos sieną, kai jie gabenami automobilių bakuose ir papildomose nešiojamose talpyklose.

Muitinės departamentas kartu su Valstybine mokesčių inspekcija įpareigotas parengti taisykles, kurios nustatytų, kad keleivio įvežamos prekės neapmokestinamos tik tuo atveju, jei jos įvežamos retkarčiais, skirtos keleivių ar jų šeimos narių asmeniniam naudojimui, ir nekyla abejonių dėl prekių naudojimo tik nekomerciniams tikslams.

Daugkartinis sienos su trečiosiomis valstybėmis kirtimas (daugiau kaip 5 kartai per mėnesį) bus laikomas reguliariu ir jam nebus taikomos importo pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir akcizų lengvatos. Šios taisyklės numatys išlygas asmenims, kurie dėl savo darbo ar profesijos turi daug kartų kirsti sieną.

Vyriausybės sprendimu bus apmokestintas kuras, esantis nestandartinėse transporto priemonės kuro talpyklose arba nešiojamose kuro talpyklose. Visuose tarptautinio eismo muitinės kelio postuose bus sumontuota techninė įranga, leidžianti nustatyti, ar motorinėse kelių transporto priemonėse esančios stacionarios variklių degalų talpyklos atitinka gamintojų techniniuose dokumentuose nurodytą talpyklų tūrį.

Susisiekimo ministerijai pavesta išnagrinėti galimybes pakeisti automobilių techninės apžiūros reikalavimus. Siekiama uždrausti eksploatuoti transporto priemones, kuriose įrengtų stacionarių variklių degalų talpyklų konstrukcija ir tūris neatitinka gamintojų techniniuose dokumentuose nurodytų parametrų. Iki 2011 m. liepos 1 d. Susisiekimo ministerija turės pateikti Vyriausybei su šiuo klausimu susijusias išvadas ir pasiūlymus.

Galutinį sprendimą šiuo klausimu Vyriausybė priims trečiadienio posėdyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką