2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Nedarbas gruodį augo iki 8,7 proc.

Registruoto nedarbo lygis gruodžio mėnesį siekė 8,7 proc. ir buvo 0,3 procentinio punkto aukštesnis nei lapkritį, rodo Užimtumo tarnybos duomenys.
Užimtumo tarnyba
Užimtumo tarnyba / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Palyginti su 2018-ųjų gruodžiu, nedarbas sumažėjo 0,2 procentinio punkto.

Iš viso sausio pradžioje buvo registruota 150,5 tūkst. darbo neturinčių asmenų – 4 tūkst. mažiau negu prieš metus, bet 6,3 tūkst. daugiau nei gruodžio pradžioje.

Darbo jėgos paklausa gruodį mažėjo 19 proc. – praėjusį mėnesį buvo registruota 26,5 tūkst. darbo pasiūlymų, iš jų 16,4 tūkst. naujų.

Beveik dvigubai augo darbo jėgos paklausa kvalifikuotam darbui, nekvalifikuotam mažėjo 6 proc.

Iš kvalifikuotų darbuotojų didžiausias poreikis buvo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojų, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojų, pardavėjų, miškų ūkio darbuotojų, virėjų, suvirintojų, reklamos ir rinkodaros specialistų, dažytojų, variklinių transporto priemonių mechanikų ir taisytojų, statybininkų.

Užimtumo tarnyba praėjusį mėnesį tarpininkavimo įdarbinant paslaugas suteikė 10,3 tūkst. darbo ieškančių asmenų – 22 proc. mažiau nei lapkritį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką