TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nenaudingos sutartys Vilniaus oro uostui atnešė milijoninius nuostolius

Vilniaus oro uostas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus oro uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautiniame Vilniaus oro uoste (TVOU) buvo atliktas visų galiojančių sutarčių, pasirašytų su įvairiomis bendrovėmis, auditas. Rasta sutarčių, kurios visiškai nenaudingos nei TVOU, kaip valstybinei įmonei, nei pačiai valstybei. Tai trečiadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams pranešė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Jis turėjo omenyje konkretų susitarimą su bendrove „Fragrances International“, kuri iš oro uosto nuomojasi dvi patalpas. Viena patalpa yra 115 kvadratinių metrų, o kita – 470 kvadratinių metrų ploto. Sutartis su šia kompanija, kuri oro uoste užsiima prekyba, buvo sudaryta 1999 metais.

Pagal ją, kaip sakė E.Masiulis, 470 kvadratinių metrų patalpos nuomos kaina buvo 9 Lt už kvadratinį metrą. 2004 metais ši sutartis buvo pratęsta iki 2014 metų. „Mano galva, netgi kaime pas bobutę norėdamas daržinę išsinuomoti tokių kainų už kvadratinį metrą nerasi“, – stebėjosi ministras.

Jis pastebėjo, kad su 115 kvadratinių metrų ploto patalpa susidarė kiek kitokia situacija. Iki 2004 metų bendrovė „Fragrances International“ už vieną kvadratinį metrą šios patalpos mokėjo 400 Lt. „2004 metais be jokio juridinio pagrindo ta kaina buvo sumažinta iki 250 Lt, sutartis pratęsta iki 2014 metų“, – sakė ministras E.Masiulis. Jis lygino, kad kitos patalpas TVOU nuomojančios bendrovės už vieną kvadratinį metrą moka apie 700 Lt.

Mano galva, netgi kaime pas bobutę norėdamas daržinę išsinuomoti tokių kainų už kvadratinį metrą nerasi, – stebėjosi ministras.

Gali tekti atsakyti

„Niekaip kitaip šitos situacijos nepavadinčiau kaip lesyklėle, iš kurios gali lesti tiek verslas, tiek lesė ankstesni oro uosto vadovai. Mano nuostata yra griežta, kad tokių vadinamųjų lesyklėlių, o kaip kiti sako ėdžių, neliktų“, – piktinosi E.Masiulis.

Ministras patikino, kad TVOU jo pavedimu kreipėsi į teismą su prašymu tokias nenaudingas sutartis nutraukti. Jei teismas patenkins šį prašymą, TVOU galės skelbti naujus konkursus dėl patalpų nuomos.

Ministras skaičiavo, kad pagal sudarytą sutartį, kurioje nustatyta, kad „Fragrances International“ už kvadratinį metrą nuomojamų patalpų moka 9 litus, tokiomis sąlygomis iki 2014 metų bendrovė sumokėtų apie 250 tūkst. Lt per metus. „Jei kaina siektų apie 400 litų už kvadratinį metrą ir sutartis būtų iki 2014 metų, bendrovė sumokėtų daugiau nei 11 mln. Lt“, – sakė E.Masiulis.

Dėl tokių nenaudingų sutarčių ministras žadėjo kreiptis į Valstybės kontrolę. Jeigu kontrolieriai pripažins, kad sutartys išties buvo nenaudingos, E.Masiulis neatmetė galimybės, jog buvusiems oro uosto vadovams teks atsakyti už padarytą žalą.

Žalingų yra daugiau

Taip pat jis užsiminė, kad atliekant TVOU galiojančių sutarčių auditą paaiškėjo, jog tokių nenaudingų sutarčių pagrindu keliems rangovams buvo sumokėti keli šimtai tūkstančių litų už neatliktus darbus. „Pinigai išmokėti, o darbai nepadaryti. Čia kalbu apie projektavimo darbus“, – sakė ministras. Tačiau jis negalėjo įvardyti, su kokiomis bendrovėmis sudarytos tokios sutartys, esą pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus tai yra komercinė paslaptis.

E.Masiulio teigimu, TVOU buvo sudaryta ir daugiau panašių nenaudingų sutarčių. „Privilegija buvo suteikta bendrovei „Martono taksi“. Tik ji galėjo aptarnauti Vilniaus oro uosto keleivius“, – minėjo ministras ir priminė, kad prieš kiek laiko ši privilegija buvo panaikinta.

Ministras piktinosi ir taisyklėmis, taikomomis automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje greta oro uosto. Jis tvirtino nežinantis nė vieno pasaulyje oro uosto, į kurį atvažiavus sutikti artimųjų reikėtų mokėti pinigus. „Dabar suteikta galimybė trumpam privažiuoti ir paimti keleivį“, – pokyčius oro uoste dėstė E.Masiulis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką