Tiesiogiai
15min be reklamos
2017 08 10, 14:26

Nepaisant protestų, JK centrinis bankas neketina keisti plastikinių banknotų sudėties

Didžiosios Britanijos centrinis bankas – Anglijos bankas – po išsamios padėties analizės ir konsultacijų su ekspertais ir visuomenės atstovais galutinai nusprendė nekeisti plastikinių (polimerinių) banknotų sudėties, nepaisant kilusių protestų.
5 svarų banknotas
5 svarų banknotas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Anksčiau veganai ir kai kurių religinių grupių atstovai paragino centrinį banką atsisakyti naujųjų banknotų, nes jų gamybai naudojamas nedidelis kiekis gyvulinės kilmės riebalų. Banko teigimu, tokių riebalų kiekis neviršija 0,05 proc.

Centrinio banko pranešime spaudai nurodoma, kad vienintelė alternatyva minėtiems riebalams yra palmių aliejus, tačiau tokiu atveju per dešimtmetį banknotų gamybos išlaidos padidėtų 16,5 mln. svarų sterlingų. Be to, palmių aliejaus gamyba kenkia aplinkai.

Galiausiai Anglijos atstovai pabrėžė, kad gyvulinių riebalų yra daugelyje kasdien naudojamų daiktų, pagamintų iš plastiko.

Kaip žinoma, nauji plastikiniai penkių svarų nominalo banknotai Jungtinėje Karalystėje buvo išleisti praėjusiais metais. Ateinantį rugsėjį apyvartoje pasirodys plastikiniai dešimties, o 2020 metais – dvidešimties svarų banknotai.

Pažymima, kad naujieji banknotai yra gerokai labiau apsaugoti nuo padirbimo ir yra pustrečio karto tvirtesni už popierinius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką