Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2016 rugpjūčio 4d. 06:46

Nerimstanti Prancūzija verslui rizikingesnė vieta už Haitį

Protestas Prancūzijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestas Prancūzijoje
Viską paralyžiuojantys protestai ir streikai bei nuolatiniai darbuotojų nepasitenkinimai. Su tokia realybe susiduria verslininkai Prancūzijoje. Kaip teigiama verslo rizikos konsultavimo bendrovės „Verisk Maplecroft“ ataskaitoje, tikimybė, kad pilietiniai neramumai sutrikdys verslą Prancūzijoje, yra didžiausia tarp visų išsivysčiusių šalių, rašo naujienų svetainė cnn.com.

Teigiama, kad verslą ypač neigiamai veikia neretai pasitaikantys Prancūzijos infrastruktūros paralyžiavimai, protestai prieš darbo kodekso reformas ir prancūzų pomėgis streikuoti.

„Prancūzija turi aktyvią pilietinę visuomenę ir profesines sąjungas, o jos skatina demonstracijas kaip protesto išraišką“, – rašoma ataskaitoje.

Prancūzija užima 17 vietą vadinamajame Pilietinių neramumų indekse ir yra laikoma rizikingesne šalimi nei Haitis, Kongo Demokratinė Respublika ir Somalis. Indekso pirmąjį dešimtuką daugiausiai sudaro konfliktų kamuojamos visiškai politiškai nestabilios šalys.

Indeksas sudaromas atsižvelgiant į infliacijos lygį, neramumų dažnį ir jų nuostolį verslui. Be to, atsižvelgiama ir į kitus veiksnius, pavyzdžiui, stabilių darbo santykių istoriją.

Šiais metais Prancūzijos vyriausybė jau buvo priversta kovoti dėl nenutrūkstamo degalų ir elektros tiekimo po to, kai protestuoti nusprendė naftos perdirbimo gamyklų ir atominių elektrinių darbuotojai.

Be to, prieš Europos futbolo čempionatą nepatenkinti naujuoju darbo kodeksu protestavo ir transporto sektoriaus darbuotojai.

„Verisk Maplecroft“ pažymi, kad ryškesnio pobūdžio protestai Prancūzijoje 2016 m. jau vyksta beveik kas savaitę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

14:40
02:11
16:07

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką