Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neteisėtai kompensaciją už „Snore“ prarastą indėlį gavusi draudimo bendrovė „Compensa“ turės grąžinti trečdalį milijono litų

Pinigai
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Bankrutavusiame banke „Snoras“ lėšas laikiusi draudimo įmonė „Compensa Towarzystwo Ubezpieczen S.A. Vienna Insurance Group“ po banko bankroto gavo maksimalią indėlių draudimo išmoką (345 280 litų). Tačiau įstatymai numato, kad draudimo įmonių indėliai nėra draudžiami indėlių draudimu, taigi draudimo išmoka draudiminio įvykio atveju joms nepriklauso.

Draudimo išmoka „Compensai“ nepriklauso pagal įstatymą, tačiau įmonė nesutiko jos grąžinti, todėl „Indėlių ir investicijų draudimas“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Teismas pripažino, kad neteisėtai gauta 345 280 Lt dydžio draudimo išmoka turi būti grąžinta „Indėlių ir investicijų draudimas“.

„Indėlių ir investicijų draudimas“ šiuo metu atlieka tyrimą dėl visų draudimo išmokų, išmokėtų banko „Snoras“ indėlininkams. Tyrimo metu nustatyta, kad iš viso nepagrįstai išmokėta draudimo išmokų suma siekia 4 285 735 litų.

Draudimo įmonei jau pavyko susigrąžinti 1 123 235 litų. Dar 345 280 litų teismo priteista, tačiau dar negrąžinta.

„Draudimo išmokų išmokėjimo terminas yra 20 darbo dienų, o per tokį trumpą laiką esant didelei bankroto apimčiai užtikrinti sklandų ir tikslų išmokų išmokėjimo procesą yra labai sunki užduotis. Suprantame, kad kai kurie fiziniai ar juridiniai asmenys bando pasinaudoti jautria situacija, nejaučia kolektyvinės atsakomybės ir žiūri vien savo interesų, net jeigu tai reiškia įstatymų pažeidimus. Mano nuomone, indėlių draudimo sistema turi būti apvalyta nuo nepagrįstų reikalavimų ir įstatymuose neegzistuojančių teisių“, – teigė „Indėlių ir investicijų draudimas“ direktorė Aurelija Mažintienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką