Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nevyriausybinės organizacijos įkūrimas – misija įmanoma

„Kino pavasario“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška
Organizatorių nuotr. / „Kino pavasario“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas lauke – ne karys. Seniai visiems žinomas posakis ypač gerai iliustruoja aktyvų jaunimo būrimąsi į nevyriausybines organizacijas (NVO). Kartu tikrai galima padaryti daugiau, ypač jei veiklos pagrindas yra idėja, kuria tikime. Vis dėlto vien idėjos nepakanka. Norint įkurti sėkmingai veikiančią organizaciją, reikia kur kas daugiau – pirmiausia gerų investicinių projektų rengimo ir valdymo įgūdžių.

Turite puikią idėją, subūrėte ja tikinčių bendražygių ratą, esate pasirengę daug dirbti, kad ją įgyvendintumėte. Kas toliau? Toliau viskas ne taip romantiška. NVO steigimas – sudėtingas procesas, juo užsiimantys žmonės turėtų gerai išmanyti tiek teisines procedūras, tiek ir organizacijos vadybą. Puikiais vadybininkais negimstama, tačiau įgyti reikalingų žinių ar įgūdžių tikrai įmanoma. Svarbiausia – tinkamas požiūris. Net ir geriausios idėjos gali žlugti, jei bus pro pirštus pažiūrėta į pačius žemiškiausius dalykus.

Panašiai galvoja ir Vilniuje vykstančios „Projektų rengimo akademijos“ studentus sėkmingą NVO įkurti mokantys strateginės plėtros ir projektų vadybos konsultacijų kompanijos „Advanced Advice“ ekspertai. Akademijos lektorius Tomas Kubilius pabrėžia, kad dažniausiai geras idėjas nužudo jų įgyvendinimui reikalingų žinių bei įgūdžių stoka. „Vadybiniu požiūriu, NVO gana menkai skiriasi nuo į pelną orientuotų kompanijų. Tad siekiant įkurti NVO pravartu pagalvoti, ar turimų gebėjimų užtektų įsteigti ir sėkmingai vystyti, tarkim, akcinę bendrovę. Jei atsakymas neigiamas, reiktų nepagailėti laiko savo tobulėjimui,“ – sako T. Kubilius.

Iš tiesų tik nedaugelis Lietuvoje veikiančių jaunimo įkurtų organizacijų gali pasigirti profesionaliu valdymu, priešingai nei originaliomis idėjomis, kurių stygiaus greičiausiai nejusime dar ilgai. Geros idėjos, be abejonės, yra tobulėjimo variklis, tačiau ne mažiau svarbu yra turėti verslumo gyslelę ir atsakingai žiūrėti į projektų vadybą.

Tokiam požiūriui, atrodo, pritartų ir festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška, savo paskaitoje „Projektų rengimo akademijoje“ daugiausia dėmesio skyręs būtent praktiniams kino festivalio organizavimo ir kino klubo įkūrimo aspektams. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad rengiant festivalį daugiausia laiko suryja finansų paieška, logistika ar teisinės procedūros – visa tai, kas lyg ir turėtų mažiausiai rūpėti tiesiog kiną mėgstančiam žmogui.

Šis pavyzdys puikiai iliustruoja tai, ką turi patirti daugelis iš idėjos NVO įkūrusių ar jose dirbančių žmonių. Tikėjimas savo organizacijos ateitimi ir didelis noras pakeisti pasaulį gali netikėtai užgesti susidūręs su pačiais žemiškiausiais dalykais – organizacijos ūkio ar finansų priežiūra. Todėl geri panašių projektų valdymo įgūdžiai norintiems, kad jų NVO veiktų sėkmingai, tampa jau nebe privalumu, o pačia svarbiausia būtinybe.

Komentarai
Temos Akademija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką