TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Niujorke klesti prekyba kapavietėmis

Kokios gėlės labiausiai tinka Vėlinėms?
Shutterstock nuotr. / Kokios gėlės labiausiai tinka Vėlinėms?
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai kurie Niujorko gyventojai internetu pardavinėja laidojimui skirtos žemės plotus. Parduoti ją apsimoka, nes, pavyzdžiui, Brukline ji kainuoja beveik dvigubai brangiau nei ta, kur vykdomos statybos, praneša „The Atlantic“.

Šv. Johno kapinėje Kvinse prieš 61 metus buvo palaidotas vienerių metų dėl ligos miręs berniukas. Iš kapo dabar nieko nelikę, tik žolė ir dirvožemis po ja. Antkapis buvo patrauktas, o karstas ir palaikai sudūlėjo.

Mirusio berniuko dabar 61 metų brolis, kuris nenorėjo būti įvardintas, pasakojo, kad ieško, kam parduoti vietą trivietėje kapavietėje, kur kitos dvi vietos yra rezervuotos jam ir jo motinai. Kapą nori parduoti, nes reikia pinigų. 

Kapavietes parduoda šeimos ir vieniši asmenys, sprendžiantys, ką daryti su savo kūnais po mirties, jiems tarpininkauja paslaptingi vyrai, besireklamuojantys „Craiglist“ ir kituose tinklalapiuose.

Romos katalikų Šv. Johno kapinių atstovas  sakė, kad žmonėms, kurie yra kapaviečių savininkai, leidžiama pakeisti to kapo paskirtį, tačiau kapavietės perleidimas kitam asmeniui nevertinamas kaip jos pardavimas.

Niujorko „Craiglist“ atskleidžia, kad vien spalį visame Niujorke, įskaitant ir Naujojo Džersio dalį,  prekyboje atsidaro 35 naujos kapavietės. Jų kaina svyruoja tarp 1,5–11 tūkst. dolerių už kapą. Panaudotos mauzoliejų kriptos kainuoja tarp 8–14 tūkst. dolerių. Kai kuriuose skelbimuose pažymima, kad žmonės nori atsikratyti kapų, nes persikelia į šiltesnę, labiau pensijai tinkamą gyvenvietę.

Craiglist skelbimas/Parduodama kapavietė
Craiglist skelbimas/Parduodama kapavietė

„Noriu parduoti keturis kapus. Jų nebereikia, kad keliuosi į Floridą“, – rašoma viename skelbimų.

Ar tai yra legalu? Remiantis Niujorko valstijos įstatymais, teisę naudotis kapavietę parduoti arba perleisti gali tik kapinės, kuriose ir yra kapas. Įstatymas galioja visoms pelno nesiekiančios kapinėms valstijoje, tačiau ne toms, kurios priklauso religinėms organizacijos (Šv. Johno).

Už kapinių skirstymą Niujorko valstijoje atsakingas Lewisas Polishookas sako, kad jeigu kapinių plotas yra parduotas iš pradžių nepasiūlius jo pačių kapinių savininkams, kapinių prižiūrėtojas gali nepripažinti ir nelaidoti naujojo savininko.

L.Polishookas, kuris peržiūri kapinių taisykles ir veiklą reglamentuojančius įstatymus, sako, kad kol kas nė vienas mėginimas parduoti kapą Niujorke pas pastaruosius penkerius metus nesibaigė baudomis.

Tačiau tokie sandoriai gali būti ir apgavystė. Pavyzdžiui, Kvinse už 2000 dolerių yra parduodamos dvi kapavietės, iš kurių viena jau yra užimta.

„Green-Wood“ kapinėse Brukline kainos prasideda ties 12–14 tūkst. dolerių už trivietį kapą ir siekia 320 tūkst. dolerių už privatų mauzoliejų.

Statyboms tinkamos žemės madinguose Niujorko rajonuose kaina atskirais atvejais per paskutinius trejus metus patrigubėjo. Manhatane kvadratinė pėda vidutiniškai kainuoja 200 dolerių, Brukline – 163 dolerius, Kvinse – 148 dolerius ir 55 dolerius Bronkse. O vidutinė kapo, kainuojančio 6 tūkst. dolerių, kvadratinės pėdos kaina siekia 300 dolerių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką