15min be reklamos
2019 01 03, 21:00

Niujorke uždrausti vienkartiniai plastikiniai indai iš putplasčio

Nuo šių metų pradžios Niujorke uždrausti vienkartiniai plastikiniai indai iš putplasčio. Iki birželio mėnesio verslininkai privalo atsikratyti šiais indais, kitu atveju gresia baudos, skelbia „Grub Street“.
Vienkartiniai indai
Vienkartiniai indai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nuo sausio 1 d. Niujorke draudžiama naudoti plastikinius vienkartinius indus (lėkštes, puodelius, maistines dėžutes ir pan.), pagamintus iš putplasčio. Tačiau draudimas įsigalios ne iš karto, o palaipsniui.

Išimtys taikomos tik mėsos parduotuvėms, kurioms tokių indų reikia žaliai mėsai laikyti. Taip pat ne pelno siekiančioms organizacijoms ir mažų įmonių savininkams, kurie sugebės įrodyti, kad atsisakymas iš putplasčio pagamintų indų turės neigiamos įtakos jų veiklai.

Vadinamasis „The Foam Ban“ (liet. putplasčio draudimas) buvo patvirtintas 2013 m., tačiau maitinimo įstaigų atstovai ilgai bandė kovoti ir jį atšaukti, įrodinėdami, kad vienkartinius plastikinius indus iš putplasčio galima perdirbti.

Tačiau pernai birželį įstatymas buvo galutinai priimtas ir įsigaliojo šiemet.

Iki birželio 30 d. verslininkai privalo atsikratyti likusiais vienkartiniais indais iš putplasčio. Kitu atveju gresia baudos, kurios sieks 1000 JAV dolerių už vieną nusižengimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką