Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 30, 09:57

NKC įsigis kraujo donorystei reikalingų priemonių beveik už 2 mln. eurų

Nacionalinis kraujo centras (NKC), siekdamas atnaujinti turimų priemonių išteklius ir užbėgti už akių galimiems kriziniams atvejams, kviečia Lietuvos ir užsienio šalių medicinos priemonių gamintojus ir priemonėmis prekiaujančius tiekėjus teikti pastabas techninei specifikacijai, pagal kurią bus skelbiamas beveik 2 mln. eurų vertės tarptautinis atviras viešasis pirkimas, rašoma NKC pranešime spaudai.
Nacionalinis kraujo centras
Nacionalinis kraujo centras / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Jo metu bus perkamos specialios kelių rūšių kraujo maišų sistemos ir kita įranga, reikalinga sklandžiam kraujo donorystės procesui užtikrinti.

NKC direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, šiuo įtemptu laikotarpiu turime būti ne tik apsirūpinę visa reikalinga įranga, bet ir turėti sukaupę pakankamą rezervą, kad donorystės procesas Lietuvoje vyktų sklandžiai, o prireikus galėtume padėti ir Ukrainos žmonėms, kariams, kolegoms medikams.

„Skaidrus viešųjų pirkimų organizavimo procesas – mūsų prioritetas. Tad kviečiame potencialius Lietuvos ir užsienio šalių tiekėjus – medicinos priemonių gamintojus ir priemonėmis prekiaujančius tarpininkus – nelikti abejingais ir iki balandžio 11 d. aktyviai teikti pastabas ir pasiūlymus techninei specifikacijai. Po to bus skelbiamas atviras tarptautinis konkursas kraujo donorystei reikalingoms priemonėms įsigyti“, – sako D.Gutauskas.

Pasak jo, organizuojant tokio masto pirkimus, labai svarbu kuo didesnė konkurencija, nes tik jai esant galima nupirkti pigiau, o sutaupytus pinigus nukreipti kitoms įstaigos veikloms, pavyzdžiui, darbuotojų atlyginimų didinimui.

Dalį tokių kraujo donorystei reikalingų priemonių NKC jau perdavė Ukrainoje dirbantiems medikams, atsiliepdami į kolegų ukrainiečių prašymą padėti.

Taigi per šį tarptautinį viešąjį konkursą bus siekiama įsigyti 210 tūkst. keturgubų kraujo maišų sistemų su specialiais priedais, 12 automatinių kraujo komponentų separatorių panaudai. Šioms prekėms įsigyti numatyta skirti iki 1 mln. 680 tūkst. eurų.

Taip pat planuojama įsigyti 10 tūkst. trombocitų – leukocitų sluoksnių kaupinių maišų rinkinių. Jie naudojami sukauptųjų trombocitų, gautų iš konservuoto kraujo, kaupinių ruošimui, sukauptų trombocitų laikymui ir transfuzijai. Kaupinių maišų rinkiniams įsigyti numatyta iki 150 tūkst. eurų.

Sutartį planuojama sudaryti 3 metams. Tai reiškia, kad įprastomis sąlygomis minėtų priemonių kiekių turėtų užtekti tokiam laikotarpiui, bet jei situacija keistųsi ir jų reikėtų daugiau, bus skelbiami nauji konkursai būtinoms priemonėms įsigyti.

Su NKC paruošta technine specifikacija susipažinti, pateikti pastabas bei pasiūlymus galima per šią nuorodą: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2022-630177

Pastabų ir pasiūlymų laukiama iki balandžio 11 d. 9.00 val. Juos apibendrinus ir atnaujinus pirkimo dokumentus, bus skelbiamas atviras tarptautinis konkursas minėtoms kraujo donorystės priemonėms įsigyti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką