Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Nordea“ pelnas augo beveik 38 proc.

Nordea bank
VilNews.com / Nordea bank
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ padalinys Lietuvoje „Nordea Bank Lietuva“ pirmąjį šių metų ketvirtį uždirbo 10,7 mln. litų neaudituoto grynojo pelno – 37,8 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai. „Nordea Bank Lietuva“ išlaidos galimiems paskolų nuostoliams dengti  šių metų pirmąjį ketvirtį siekė 6,3 mln. litų – 42,4 proc. mažiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

Banko turtas pirmąjį šių metų ketvirtį palyginus su atitinkamu laikotarpiu pernai didėjo 10,7 proc. ir šių metų pirmojo  ketvirčio pabaigoje sudarė 8,8 mlrd. litų. Tokį turto augimą lėmė 10,9 proc. lyginamuoju periodu padidėjęs paskolų portfelis – 2012 m. pirmojo ketvirčio  pabaigoje jis siekė 7,5 mlrd. litų.

Pirmąjį ketvirtį bendras banko paskolų portfelis, lyginant su pirmuoju ketvirčių pernai didėjo 10,9 proc. ir sudarė 7,5 mlrd. litų. Fizinių asmenų portfelis augo 7,3 proc. ir sudarė 3,1 mlrd. litų. Iš jų 2,6 mlrd. litų sudarė būsto paskolos – tai 9,7 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai. Nors verslo paskolų rinkoje aktyvumas vis dar yra pakankamai žemas, banko „Nordea“ juridinių asmenų paskolų portfelis pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su praėjusių metų ketvirčių  didėjo 13,6 proc. ir sudarė 4,5 mlrd. litų.

Bendras indėlių portfelis šių metų pirmąjį ketvirtį, lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai,  didėjo 43,3 proc., kurio bendra vertė siekė 2,4 mlrd. litų. Gyventojų indėliai didėjo 62 proc., o juridinių asmenų indėlių suma pirmąjį ketvirtį, lyginant su praėjusių metų ketvirčiu augo 38,1 proc.

Inga Skisaker, „Nordea Bank Lietuva“ generalinė direktorė, sako, kad bankas nuo 2007 m. nuosekliai auga visose pagrindinėse banko veiklos srityse.

„Esame saugus ir tvirtas bankas – tai įrodėme pelningai ir efektyviai dirbdami net ir ekonomikos nuosmukio laikotarpiu. Banko rezultatai atspindi mūsų klientų pasitikėjimą – tai rodo didėjantis jų naudojimasis kasdienėmis banko paslaugomis. Šiais metais mes ir toliau glaudžiai bendradarbiausime su esamais klientais ir ieškosime galimybių, kaip geriausiai patenkinti jų poreikius“, – teigia Inga Skisaker. Anot banko vadovės, „Nordea“ finansinių paslaugų grupė yra viena iš dviejų bankų Europoje, kuri išlaikė aukštą AA- reitingą, o tai reiškia, kad net ir esant sudėtingoms sąlygoms rinkose bankas gali tinkamai pasirūpinti savo klientais.

Inga Skisaker pastebi, kad Lietuvoje didelių verslo įmonių sektoriaus lūkesčiai ir nuotaikos šiais metais yra geresni nei pernai, tačiau, euro zonoje vyraujantis neapibrėžtumas gali kiek pristabdyti jų entuziazmą.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką