Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nors ir nežino, iš kur gauti pinigų, Vyriausybė apsisprendė dėl pensijų kompensavimo

Šachmatai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pensininkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministrų kabinetas posėdyje iš esmės pritarė sunkmečiu sumažintos pensijų dalies kompensavimo tvarkai.

„Ankstesnė konservatorių ir liberalų Vyriausybė elgėsi antikonstituciškai – spręsdama, kaip sutaupyti per krizę, ji nurėžė senatvės bei netekto darbingumo (invalidumo) pensijas, kurių dydis viršijo 650 litų. Mūsų Vyriausybei teko galvosūkis, iš kur gauti lėšų kompensacijoms, tačiau savo įsipareigojimus mes vykdome. Parengta pensijų kompensavimo tvarka, pagal kurią jau šių metų ketvirtąjį ketvirtį bus pradėtos mokėti pensijų kompensacijos“, – po posėdžio pareiškė premjeras Algirdas Butkevičius.

Pensijų praradimams kompensuoti iš viso reikės apie 450 mln. Lt. Valstybė šiuo metu tokios sumos neturi, tačiau ieškoma galimybių, kaip pradėti mokėti kompensacijas jau šiemet ir tai daryti etapais. Pirmaisiais kompensavimo metais, t. y. šiemet, bus išmokėta apie 90 mln. Lt, o antraisiais ir trečiaisiais – po 180 mln. Lt. Šiemet pensijoms kompensuoti lėšos skiriamos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto, į kurį pavyko surinkti viršplaninių lėšų.

Taip pat per krizę buvo sumažinti iš biudžeto mokami atlyginimai aukštiems valstybės pareigūnams, teisėjams, šių žmonių grupės pajamos tikrai nėra pačios mažiausios, tačiau praradimus irgi reikės kompensuoti.

„Konstitucinis Teismas yra pasakęs, kad ieškant sprendimo dėl atlyginimų kompensavimo, būtina atsižvelgti į esamą šalies ekonominę padėtį ir valstybės įsipareigojimus. Šiandien Vyriausybė pritarė sprendimui iki 2015 m. gegužės 1 d. atidėti sumažinto darbo užmokesčio patirtų praradimų kompensavimo mechanizmo parengimą. Tikimės solidarumo ir tų pareigūnų supratimo“, – sakė premjeras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką