Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Remigijus Šimašius: šilumos tinklų nuomojamų naujų automobilių situaciją turės įvertinti valdyba

„Vilniaus energija“ perduota Vilniaus šilumos tinklams
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „Vilniaus energija“ perduota Vilniaus šilumos tinklams
Šaltinis: 15min
7
A A

Iš „Vilniaus energijos“ šilumos ūkį perėmę savivaldybės valdomi Vilniaus šilumos tinklai, nors ne per seniausiai skundėsi lėšų trūkumu investicijoms, paskelbė viešąjį pirkimą 93 naujų automobilių nuomai: 9 iš jų – prabangūs, dar du – pikapai. Tikimasi pakeisti beveik visą automobilių parką. Meras Remigijus Šimašius teigia, kad tokį siekį turės įvertinti įmonės valdyba.

Birželio 13 d. paskelbtame pirkime atskiromis dalimis bus siekiama išsinuomoti 6 tipų automobilius: 9 prabangesnius ir didesnius sedanus įmonės vadovybei, 27 įprastus sedanus, 22 lengvuosius komercinius furgonus, 17 mažų hečbekų, 16 komercinių vidutinių furgonų ir 2 pikapus.

Visi automobiliai privalo būti pagaminti ne anksčiau nei 2017 m., atitikti ne mažesnį kaip EURO 6 emisijos standartą.

Vadovybės sedanams keliami reikalavimai: ne mažiau nei 130 kW galios variklis, tačiau jo tūris – ne didesnis nei 2 litrų benzinas, 7 pavarų automatinė greičių dėžė. Tarp reikalavimų šiems automobiliams – odinis vairas su magnetolos ir borto kompiuterio valdymu, LED tipo priekiniai žibintai, mechaninės galinių durų saulės užuolaidėlės, taip pat kitos įprastos funkcijos, tokios kaip greičio palaikymo sistema, šildomos sėdynės, klimato kontrolė ar kt. Šie automobiliai turėtų būti sidabriniai arba pilki bei ne trumpesni nei 4,7 metro.

Kitiems automobiliams keliami kuklesni reikalavimai. Sedanų galia – ne mažiau nei 90 kW, variklis benzininis, mechaninė greičių dėžė ne mažiau nei 6 pavarų.

Reikalaujama, kad pikapai būtų varomi keturiais ratais, turėtų ne mažesnius nei R16 ratus, ne silpnesnį nei 110 kW dyzelinį variklį, blokuojamą galinio tilto diferencialą, galimybę prijungti arba atjungti priekinį tiltą važiuojant.

Kadangi pirkimas vykdomas dalimis, konkurso laimėtojai atskirai automobilių kategorijai gali būti skirtingi. Pirkime potencialūs tiekėjai pasiūlymus gali teikti iki liepos 28 d.

Keičia parką

Vilniaus šilumos tinklų komunikacijos vadovė Edita Sirutienė 15min teigia, kad naujas transportas reikalingas šilumos gamybai ir šilumos ūkio įrenginių priežiūrai, taip pat lengvaisiais automobiliais būtų vykstama į šilumos tinklų objektus.

„Tas transporto priemones, kurias „Vilniaus energija“ nuomojo iš VŠT, mes perėmėme, tačiau tai labai maža veiklai vykdyti reikalingų transporto priemonių dalis, be to, kai kurios transporto priemonės jau yra gerokai nudėvėtos ir nebeatitinka nei veiklos poreikių, nei saugumo reikalavimų“, – sako E.Sirutienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Vilniaus energija“ perduota Vilniaus šilumos tinklams
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Vilniaus energija“ perduota Vilniaus šilumos tinklams

Ji pažymėjo, kad kita transporto dalis, kurią „Vilniaus energija“ nuomojosi iš kitų verslo subjektų, VŠT nebuvo perduota – VŠT neperėmė „Vilniaus energijos“ iniciatyva pirkto ar nuomoto transporto.

„Iš esmės bus pakeistas beveik visas transporto parkas. Nuosavų automobilių yra likę keliolika ir jie yra prastos būklės“, – sako E.Sirutienė.

VŠT, kol pasibaigs naujų automobilių nuomos konkursas, papildomai nuomosis naudotus automobilius – tam taip pat skelbiami viešieji pirkimai.

„Naudotų automobilių nuoma reikalinga laikinai, kol bus įvykdytas naujų automobilių nuomos pirkimas – tam, kad turėtume dabar reikalingas priemones veiklai vykdyti“, – aiškina E.Sirutienė.

Šiuo metu didžiąją VŠT automobilių parko dalį sudaro veiklos vykdymui – gamybai ir tinklo įrenginių priežiūrai – reikalingas transportas. Tai specialusis transportas: kranai, priekabos, traktoriai, avarinės tarnybos brigadų automobiliai, taip pat ir lengvieji automobiliai.

R.Šimašius: įvertins valdyba

VŠT planai išsinuomoti beveik 100 naujų automobilių merui Remigijui Šimašiui kelia abejonių – anot jo, situaciją turės įvertinti įmonės valdyba, rašo naujienų agentūra BNS

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

„Neabejotinai, įmonės valdyba dar turės aptarti tuos dalykus, nes man abejonių tai sukelia. Natūralu, kad vilniečių namus šildo ne automobiliai, o kiti dalykai ir investicijų poreikis yra į šilumos ūkį. Kol kas aš labai abejoju, ar automobilių įsigijimas yra pirmasis poreikis“, – žurnalistams penktadienį sakė R.Šimašius.

Vilniaus šilumos tinklai BNS atsiųstame komentare nurodė, kad iš „Vilniaus energijos“ kovo pabaigoje perėmė 25 automobilius, 16-kos jų būklė neatitinka techninių reikalavimų, jie yra 12-13 metų senumo ir juos reikia nuolat remontuoti.

Anot bendrovės, anksčiau šilumos tinklai naudojo apie 140 įvairių transporto priemonių, dar apie 100 darbuotojų buvo mokama už jų asmeninių automobilių naudojimą pagal panaudos sutartis. Daugumos tokių sutarčių ketinama atsisakyti.

„Pagal dabartinį VŠT darbuotojų ir planuojamų naudoti transporto priemonių skaičių VŠT neišsiskirtų iš kitų panašių įmonių. Skelbdama konkursą VŠT tikslas siekia turėti galimybę transporto priemones nuomotis už mažiausią kainą, o išsinuomojus jas, išvengti papildomų išlaidų jų eksploatacijai. Todėl nuspęsta konkursą skelbti šių metų laidos automobiliams, o pirkimo konkurso sąlygas suformuluoti taip, kad jis pritrauktų kuo daugiau dalyvių“, - teigiama VŠT atsakyme.

informacija
VILNIAUS ENERGIJA, UAB
Vadovas: Alexander Husty Darbuotojų sk.: 39 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
VILNIAUS ŠILUMOS TINKLAI, AB
Vadovas: Mantas Burokas Darbuotojų sk.: 696 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką