Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 3d. 11:10

​Nors nafta ėmė brangti, OPEC prognozuoja, kad barelis naftos atpigs iki 30 dolerių

Skalūnai sukėlė energetikos revoliuciją JAV
„Scanpix“ nuotr. / ​OPEC: nafta gali atpigti iki 30 dolerių už barelį

Naftos kainos gali likti nedidelės iki pat vasaros dėl mažos paklausos, nepaisant to, kad Saudo Arabijos strategija priversti konkurentus sumažinti gavybą pradeda veikti, OPEC atstovai sakė naujienų agentūrai „Reuters“, kurią cituoja CNBC.

OPEC atstovai ir išorės ekspertai šią savaitę susitinka Vienoje, kur diskutuos apie ilgalaikę strategiją. Tokių susitikimų metu sprendimai nėra priimami.

Tuo metu JAV duomenys rodo, kad sumažėjo investicijos į gręžinius. Naftos kainos penktadienį pakilo virš 50 dolerių už barelį ribos. Tai rinkos mato kaip ženklą, kad OPEC strategija veikia JAV skalūnų bumą.

„Mažos kainos veikia skalūnų kompanijų investicijas. Tai turėtų paveikti pasiūlą ilguoju laikotarpiu. Kainos stabilizuojasi ties 40–45 dolerių riba, tačiau pasaulio ekonomika nėra labai stipri ir atsargos yra per didelės“, – sakė vienas OPEC atstovas.

Du kiti OPEC atstovai sakė neatmetantys galimybės, kad nafta atpigs ir iki 30–35 dolerių už barelį dėl mažos paklausos ir globalaus naftos perdirbimo pajėgumų šių metų pirmuosius du ketvirčius.

„Dabar kainas palaiko žiema ir naftos atsargos“, – sakė vienas OPEC atstovas.

Kitas OPEC atstovas pridūrė, kad naftos kainos vis tiek išliks mažesnės, nei OPEC norėtų dėl perteklinės pasiūlos: „Atsargos nesumažės iki pirmojo pusmečio pabaigos.“

Praėjusį lapkritį OPEC nusprendė nemažinti naftos gavybos, nepaisant kai kurių Persijos įlankos valstybių prieštaravimo. Saudo Arabijos naftos ministras Ali al-Naimi tuomet kalbėjo, kad organizacija turi apginti savo rinkos dalį ir neatiduoti jos JAV skalūnų pramonei ar kitiems konkuruojantiems naftos šaltiniams.

Tuomet naftos kainos smuktelėjo į ketverių metų žemumas – barelis kainavo 71 dolerį. Sausio 13 dieną nafta atpigo labiausiai per šešerius metus – iki 45,19 dolerio ir pirmadienį jos kaina siekė 53 dolerius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką