Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NT mokestį už praėjusius metus būtina sumokėti iki vasario

Būstas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Nekilnojamasis turtas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyventojai (kaip ir praėjusiais bei ankstesniais metais) nekilnojamojo turto mokestį iki vasario 1 d. turi mokėti tik už komercinės paskirties turtą arba tuo atveju, jei nekilnojamasis turtas naudojamas individualiai ekonominei veiklai, praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Planuojama, kad šiais metais NT mokesčio bus sumokėta daugiau nei 263 mln. litų. Praėjusiais metais mokesčių mokėtojai sumokėjo 275 mln. litų, o 2010 m. – 298 mln. litų.

VMI primena, kad NT mokestį už praėjusius metus privalo deklaruoti ir jį sumokėti juridiniai asmenys bei dalis gyventojų. Mokestis mokamas už juridiniams asmenims nuosavybės teise priklausantį arba įsigyjamą nekilnojamąjį turtą ir už tą nekilnojamąjį turtą, kurį jie yra neterminuotai ar ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui perėmę naudotis iš fizinių asmenų.

Gyventojai NT mokestį moka už komercinės paskirties statinius (pvz., administracinės, viešbučių, prekybos, paslaugų, maitinimo, transporto ir t.t.), neatsižvelgiant į tai, ar jie yra naudojami kokioje nors ekonominėje ar individualioje veikloje, ar ne.

„Norėčiau priminti, kad gyventojai individualiai ekonominei veiklai naudojantys gyvenamąsias patalpas, sodų, garažų statinius, fermas, šiltnamius, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinius, poilsio arba žuvininkystės ir inžinerinius statinius, bei atskaitantys su šiuo nekilnojamuoju turtu susijusias išlaidas ar pridėtinės vertės mokestį, taip pat moka NT mokestį“, – sakė VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, pažymėdama, kad už tokį nekilnojamąjį turtą, nenaudojamą ekonominėje veikloje, NT mokestį reikės sumokėti iki gruodžio 15 dienos nuo sumos, viršijančios 1 mln. litų.

NT mokesčio gyventojams nereikia mokėti už statinius, jei juos naudoja kulto apeigų reikmenų gamybai, taip pat socialinei globai bei rūpybai; pajamoms iš žemės ūkio veiklos gauti; švietimo darbui; teikiant laidojimo paslaugas arba esantis kapinių teritorijoje; fizinio asmens, turinčio meno kūrėjo statusą, naudojamos kaip kūrybinės dirbtuvės (studijos) individualiai kūrybinei veiklai.

Taip pat neapmokestinamas faktiškai nenaudojamas nekilnojamasis turtas, kurio statyba neužbaigta Lietuvos Respublikos statybos įstatymo  nustatyta  tvarka.

NT mokesčio tarifas, kurį nustato kiekviena savivaldybė atskirai, gali kisti nuo 0,3 proc. iki procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės, be to savivaldybės savo biudžeto sąskaita gali atleisti mokesčių mokėtojus nuo šio mokesčio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką