Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„NT Valdos“ perėmė visą energetikos bendrovių turtą

Elektros laidai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Elektros laidai
Šaltinis: BNS
0
A A

Nedidelė, valstybės valdomos „Lietuvos energijos“ antrinė įmonė „Kruonio investicijos“ per dieną tapo milžiniškos vertės turto šeimininke.

Įmonė vos per mėnesį perėmė bendrovių „Lietuvos energija“, Rytų skirstomųjų tinklų (RST) ir VST turto už šimtus milijonų litų ir pakeitė pavadinimą į „NT Valdos“, rašo „Kauno diena“.

„DnB Nord“ banko vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis teigė, jog gali būti, kad energetikos įmonių turtas į vienas rankas sutelktas dėl to, kad kitaip turbūt bus neįmanoma, pavyzdžiui, pastatyti naują atominę elektrinę.

„Energetikos ministerija kelia ambicingus tikslus. Tokiems tikslams realizuoti, žinoma, reikia jėgų koncentracijos. Jeigu atominės elektrinės projektas bus vykdomas, neišvengiamai teks daryti tokias koncentracijas. Kitas klausimas – ar nepernelyg ambicingi tie tikslai, ar jie mūsų šaliai pagal jėgas?“ – svarstė ekonomistas.

Elektros energetikos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Juozas Neverauskas dienraščiui teigė, jog turto išpumpavimas į „NT Valdas“ atrodo ne itin logiškas. Esą energetikos įmonės iš šios bendrovės turės nuomotis turtą, kuris dar prieš porą mėnesių joms priklausė.

„Atskirtas turtas: pastatai, transportas, net baldai. Turtą jos nuomosis. Ne tik nekilnojamąjį turtą – ir transportą. Gal net ir žemė po pastatais atitenka turto įmonei. Kėlėme tą klausimą. Girdi, tie užsiima savo reikalais, o čia turto specialistai efektyviai tvarkysis“, – kalbėjo J.Neverauskas.

Pasak jo, profesinė sąjunga mėgino išgauti atsakymus į daugelį klausimų, tačiau tiek energetikos įmonių, tiek „NT Valdų“ vadovybė atsakymų pašykštėjo.

„NT Valdoms“ visos trys energetikos įmonės – „Lietuvos energija“, RST ir VST – perdavė viską, išskyrus elektros linijas, pastotes ir kitą energijai tiekti būtiną turtą.

„NT Valdoms“ elektros energetikos įmonės perdavė beveik visą turtą: pastatus, automobilius, baldus ir kitą kilnojamąjį turtą. Perduotas ir „Lietuvos energijos“ simbolis – garsioji skulptūra „Elektra“ – nuo spalio 21–osios ji yra „NT Valdų“ nuosavybė.

Visą šį turtą elektros įmonės perdavė mainais į „NT Valdų“ akcijas. „Lietuvos energijai“ priklauso 41,4 proc. bendrovės akcijų, RST ir VST – po beveik 29 procentus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 400 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 401 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką