Tiesiogiai
2022 12 08, 12:34

Nuo 2025 metų neįgaliesiems – geresnis prekių ir paslaugų prieinamumas

Po kelerių metų Lietuvoje turėtų pagerėti kai kurių prekių ir paslaugų prieinamumas klausos, regos ir kitokią negalią turintiems žmonėms – Seimas įpareigojo verslą prekes ir paslaugas pritaikyti neįgaliesiems.
Neįgalumas
Neįgalumas / 123rf.com

Seimas ketvirtadienį į nacionalinę teisę perkėlė Europos Sąjungos (ES) Prieinamumo direktyvą – priėmė Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymo projektą: už balsavo 114 Seimo nariai, niekas nebalsavo prieš ir nesusilaikė.

Nuo 2025 metų birželio 28-osios Lietuvoje, kaip ir visoje ES, daugiau negalią turinčių žmonių galės įsigyti išmaniųjų telefonų, elektroninių skaityklių, kompiuterinės įrangos. Jiems turėtų būti lengviau naudotis mokėjimo terminalais, bankomatais, bilietų pardavimo automatais, elektroninės prekybos paslaugomis.

Be to, neįgaliesiems labiau bus prieinama pagalba skambinant numeriu 112.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė yra sakiusi, kad dabar paslaugų teikėjai ir gamintojai daugiausia dėmesio skiria judėjimo negalią turintiems žmonėms, tačiau mažiau vertinami žmonės su kitokia negalia, pavyzdžiui, regos, klausos, pažinimo, psichosocialine, todėl, anot ministrės, jie dabar negali tinkamai įvertinti prekės kokybės dėl netinkamos pakuotės ar informacijos apie ją – šrifto, kontrasto, garsinės informacijos.

Verslas turės neįgaliesiems labiau pritaikyti prieigą prie audiovizualinės žiniasklaidos, o lėktuvų, autobusų, geležinkelių ir vandens transporto įmonės turės atnaujinti savo svetaines, e. paslaugas.

Neįgaliųjų reikalų departamento duomenimis, 65 proc. asmenų su negalia patiria sunkumų naudodamiesi viešosiomis paslaugomis ir įsigydami prekes ar paslaugas.

ES Prieinamumo direktyvos perkėlimo į Lietuvos teisę terminas jau yra pasibaigęs, todėl prieš Lietuvą gali būti pradėta teisės pažeidimo procedūra.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką