Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 27d. 09:24

Nuo kovo litus į eurus nemokamai keis tik bankai

Pinigai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pinigai

Lietuvos paštas ir kredito unijų skyriai nuo kovo 1 d. litų į eurus nemokamai nebekeis, tačiau šią paslaugą ir toliau teiks bankai. Iki birželio 30 d. litų banknotai ir monetos nemokamai bus keičiami 343 bankų padaliniuose, o nuo liepos 1 d. iki šių metų pabaigos 89 bankų padaliniai keis tik litų banknotus. Tuo tarpu trys Lietuvos banko kasos litų banknotus ir monetas nemokamai keis neribotą laiką.

Iki kovo 1 d., be Lietuvos banko ir komercinių bankų skyrių, litus į eurus nemokamai keičia ir 330 Lietuvos pašto skyrių bei 14 kredito unijų skyrių.

Lietuvos pašto skyriuose nuo sausio 2 d. iki vasario 25 d. buvo iškeista 807 mln. litų(233,7 mln. eurų). Lietuvos centrinės kredito unijos pateiktais duomenimis, 14 kredito unijų skyrių iki vasario 25 d. į eurus iškeista 9,2 mln. litų.

Nuo kovo 1 d. grynieji litai į eurus nemokamai bus keičiami 346 vietose. Visos keitimo vietos yra nurodytos interneto svetainėje www.euras.lt esančiame interaktyviame žemėlapyje. Išmaniųjų įrenginių naudotojai taip pat gali įsidiegti svetainėje esančias mobiliąsias aplikacijas, padėsiančias lengvai surasti artimiausias keitimo vietas.

Susiruošus į valiutos keitimo vietą, verta nepamiršti asmens dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) – valiutą keičiančios įstaigos turi teisę jo paprašyti. Norint išsikeisti daugiau nei 15 tūkst. litų privaloma iš anksto įspėti padalinį, kuriame ketinama keisti pinigus.

Finansų ministerija primena, kad litai į eurus nekeičiami nei namuose, nei gatvėje. Sulaukus siūlymų registruoti turimus litų banknotus arba keisti santaupas oficialiai nepatvirtintose keitimo vietose, apie įtariamą klastą verta nedelsiant pranešti policijai telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką