2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Nuo penktadienio visos kainos tik litais ir eurais

Ūkio ministerija primena, kad nuo penktadienio, rugpjūčio 22 d., prekių pardavėjai ir paslaugų teikėjai privalės kainas skelbti dviem valiutomis – litais ir euras, vadovaudamiesi Vyriausybės patvirtintu tvarkos aprašu ir ūkio ministro patvirtintomis rekomendacijomis.
Kainos
Kainos

„Kainos dviem valiutomis nuo rugpjūčio 22 dienos turi būti nurodomos visose prekių ir paslaugų teikimo vietose, reklamoje, interneto parduotuvėse ir tinklalapiuose.

Automatinėse prekybos ir paslaugų teikimo vietose, taip pat elektroniniuose prietaisuose, tokiuose kaip kasos aparatai, svarstyklės, nežyminčiuose kainų dviem valiutomis, kainos gali būti rodomos viena pagrindine valiuta, t. y. iki euro įvedimo dienos kainos nurodomos litais, po euro įvedimo dienos – eurais, – teigia ūkio viceministrė Rasa Noreikienė. – Tačiau šiais atvejais informacija apie kainas litais ir eurais turi būti pateikta kitomis priemonėmis – įrengtame specialiame ekrane, stende, plakate ir panašiai.“

Kainos dviem valiutomis nuo rugpjūčio 22 dienos turi būti nurodomos visose prekių ir paslaugų teikimo vietose, reklamoje, interneto parduotuvėse ir tinklalapiuose.

Pasak ūkio viceministrės, smulkieji prekybininkai, prekiaujantys turgaviečių vietose, kur nereikalaujama naudoti kasos aparatų, informaciją apie prekių kainas galės pasakyti žodžiu, tačiau raštu privalės pateikti lito perskaičiavimo į eurą kursą.

Pardavėjai ir paslaugų teikėjai, skelbdami kainas dviem valiutomis, turi vadovautis Vyriausybės patvirtintu Prekių ir paslaugų kainų nurodymo litais ir eurais reikalavimų ir jų laikymosi priežiūros tvarkos aprašu.

Jame nustatyta, kad kaina eurais nurodoma su tiek pat skaitmenų po kablelio kaip ir kaina litais. Jeigu kaina litais nurodyta be skaitmenų po kablelio, perskaičiavus kainą eurais, po kablelio nurodomi du skaitmenys.

Siekdami tikslumo, pardavėjai ir paslaugų teikėjai kainas gali perskaičiuoti ir apvalinti iki trijų ar keturių skaitmenų po kablelio, o iki dviejų skaitmenų po kablelio apvalinti tik apskaičiavę galutinę mokėtiną arba apskaitinę pinigų sumą.

Prekių ir paslaugų kainų nurodymo, perskaičiavimo ir apvalinimo reikalavimų laikymosi privalomo kainų nurodymo litais ir eurais laikotarpiu priežiūrą pagal kompetenciją atliks ir administracines nuobaudas skirs priežiūros institucijos. Jų veiklą koordinuos Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Euro įvedimo įstatyme nurodytos priežiūros institucijos per vieną patikrinimą tikrins ne mažiau kaip 20 pavadinimų prekių ir paslaugų kainų. Pažeidimas turės būti pašalintas nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba analizuos, sistemins, viešins informaciją apie gautus su kainų nurodymu, perskaičiavimu ir apvalinimu susijusius skundus, išnagrinėtus ginčus ir nustatytus pažeidimus, jų skaičių ir pobūdį, sudarys pažeidėjų sąrašą ir skelbs jį interneto tinklalapyje www.vvtat.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką