Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 23d. 08:58

Nustekentas dar vienas draudikas

Bendrovės interneto svetainėje apie jai pritaikytus apribojimus nieko nekalbama.
„Baltijos garanto“ interneto svetainės ekrano nuotr. / Bendrovės interneto svetainėje apie jai pritaikytus apribojimus nieko nekalbama.

Draudimo bendrovė „Baltijos garantas“ jau po poros mėnesių gali prieiti liepto galą: nuo vasario 2-osios ji nebegalės sudarinėti draudimo sutarčių su privačiais asmenimis.

2005-ųjų pavasaris. Draudimo priežiūros komisija (DPK) reikalauja bendrovės „Ingo Baltic“ didinti įstatinį kapitalą. Įmonė visus maitina pažadais apie mistinius investuotojus iš Rusijos. „Ingo Baltic“ netenka licencijos teikti kai kurias draudimo paslaugas, o po kelių mėnesių jai iškeliama bankroto byla, primena „Lietuvos rytas“.

2009-ųjų sausio 20-oji. DPK atima iš „Baltijos garanto“ teisę teikti draudimo paslaugas privatiems asmenims – jai galima sudarinėti tiktai muitinės laidavimo sutartis.2008-ieji. Vienintelė minimalaus garantinio fondo (3,2 mln. eurų) nesuformavusi draudimo bendrovė – „Baltijos garantas“ žada tuoj pat tai padaryti ir tikina, kad baigiamos derybos su investuotoju, paskui kurį sklinda rusiško kapitalo kvapas.

2009-ųjų sausio 20-oji. DPK atima iš „Baltijos garanto“ teisę teikti draudimo paslaugas privatiems asmenims – jai galima sudarinėti tiktai muitinės laidavimo sutartis.

Kadangi abiem įmonėms – ir bankrutuojančiai, ir kol kas dar gyvuojančiai dirigavo tas pats veikėjas – Jonas Beržinskas, nesunku nuspėti, kas bus toliau, rašo „Lietuvos rytas“.

„Visos draudimo bendrovės, kaip privaloma, jau suformavo minimalius garantinius fondus, išskyrus „Baltijos garantą“. Mes pratęsėme jiems terminą, nes įmonė derasi su investuotojais iš Kipro. Tačiau tai – tik žodžiai, o veiksmų nematome“, – pareiškė DPK pirmininkas Mindaugas Šalčius.

„Baltijos garantui“ trūksta nemažai: 7 milijonų litų. Tad baiminantis, kad bendrovė nebesugebės vykdyti prisiimtų įsipareigojimų, jai laikinai atimta teisė nuo vasario 2-osios sudarinėti dešimties draudimo rūšių sutartis.

„Neužkertame niekam kelių: jei atsiras investuotojas ir įmonė gaus papildomą finansų injekciją, atšauksime savo sprendimą. Bet jeigu iki kovo 30-osios garantinis fondas nebus suformuotas, iš bendrovės bus išvis atimta draudimo veiklos licencija“, – sakė M.Šalčius.

„Baltijos garanto“ advokatas Linas Jakas sielojasi, kad bankroto link stumiama neva pelningai dirbanti įmonė, mokanti didžiulius mokesčius valstybei. Anot jo, kalta pernelyg greitai vykdyta mokesčių reforma, dėl kurios potencialūs investuotojai iš Kipro „Attleborough Holding“ nenori baigti derybų.

Tačiau šios derybos vyko jau tada, kai apie mokesčių reformą dar niekas net nekalbėjo, tvirtina „Lietuvos rytas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką