Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 07 27, 10:00

„Orlen Lietuva“ produkcijos kryptys: JAV rinką pakeičia Karibais ir Afrika

Mineralinių produktų eksportas sudaro ketvirtadalį viso Lietuvos eksporto, tačiau priklausomai nuo bendrovės „Orlen Lietuva“ rinkų kinta ir svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių eiliškumas. Kita vertus, pati įmonė ne visada sprendžia, kur keliaus jos produkcija – rinkas pasirenka tarpininkai, penktadienį rašo „Verslo žinios“.
„Orlen Lietuva“ degalinė
„Orlen Lietuva“ degalinė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Pasak „Orlen Lietuva“ viešųjų ryšių direktoriaus Audriaus Stasiulaičio, į JAV dėl nusistovėjusio degalų rinkos balanso dažniausiai vežamas benzinas, tačiau šiemet pastebima tendencija, kad „Orlen Lietuva“ klientai produkciją dažniau veža į jiems patrauklesnes rinkas Afrikoje, Karibų šalyse. Tačiau eksportas į JAV turėtų padidėti nuo trečiojo ketvirčio, kai „Orlen Lietuva“ pagal metinę sutartį degalus į JAV rinką tieks specialiomis sąlygomis, t. y. „Orlen Lietuva“ prekę turi pats pakrauti į denį, apmokėti draudimą ir gabenimo išlaidas.

Ryškus įmonės eksporto į Didžiąją Britaniją augimas gali būti susijęs su „Petroplus Coryton“ naftos perdirbimo gamykla, kurios produkcija užėmė daugiau nei dešimtadalį britų degalų rinkos. Šveicarų „Petroplus“ metų pradžioje paskelbė apie bankrotą, ji valdė gamyklą Jungtinėje Karalystėje Koritone, bet ją teko uždaryti. „Šią vietą “Orlen Lietuva„ klientai galėjo užimti atvežę lietuviško dyzelino. Tuo metu į Nyderlandus iš Lietuvos dažniausiai keliauja Orlen Lietuva“ pagamintas mazutas, kuris naudojamas kaip laivų kuras.

„Orlen Lietuva“ per pirmąjį pusmetį patyrė apie 135 mln. litų grynųjų nuostolių, pajamos, palyginti su pernykščiu pusmečiu, smuko 13 proc. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką