TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padėjusi indėlį Valstybinė ligonių kasa uždirbo 11 mln. litų

Lina Puidokienė, VLK Ekonomikos departamento direktorė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lina Puidokienė, VLK Ekonomikos departamento direktorė
Šaltinis: 15min
0
A A

Biudžeto pajamų planą viršijusi Valstybinė ligonių kasa perteklines lėšas padėjo į banką – per metus už terminuotąjį 700 mln. litų indėlį buvo uždirbtos beveik 11 mln. litų siekiančios palūkanos. Valstybės kontrolė teigia, kad buvo taupoma gydymo įstaigų ir pacientų sąskaita, Ligonių kasa ginasi, esą taupoma yra „juodai dienai“.

Valstybės kontrolei pirmą kartą buvo patikėtas privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto auditas. Iki šiol patikrą atlikdavo privatūs auditoriai. Todėl Valstybės kontrolė teigia, kad reikėtų išsamesnės finansinių ataskaitų analizės, tačiau jau dabar aišku – dėl neefektyvaus PSDF lėšų skirstymo galimai nukentėjo ir pacientai, ir gydymo įstaigos.

Valstybinės ligonių kasos Ekonomikos departamento direktorė Lina Puidokienė teigia, kad terminuotojo indėlio lėšos buvo rezervinės, todėl jų esą investuoti į sveikatos apsaugą nebuvo galima.

„Turiu pasigirti, kad tiek Seime, tiek Vyriausybėje ne kartą buvo pažymėta, kad privalomojo sveikatos draudimo fondas vienintelis pateikė subalansuotą biudžetą. Taip, sunku yra visiems, tačiau rezervo pinigų taip paprastai naudoti negalime,“ – teigė Lina Puidokienė.

Auditas taip pat atskleidė – nepaisant to, kad PSDF biudžeto rezervas buvo viršytas 117 mln. litų, iš šių metų valstybės biudžeto fondui dar buvo skirta 110 mln. litų asignavimų.

Pasak Linos Puidokienės, biudžetas yra planuojamas itin kruopščiai, todėl negalima išleisti visų fonde esamų pinigų.

„Žinoma, galima visus pinigus atiduoti, o rytoj, paaiškėjus, kad šių metų biudžetas mažėja, vėl reikėtų juos atimti. Taip jau buvo prieš keletą metų – pagal politinį susitarimą gydymo įstaigose buvo keliami atlyginimai. Per krizę vėl reikėjo susispausti, buvo skausminga,“ – sakė Lina Puidokienė.

Auditoriai teigia, kad dėl tokio lėšų skirstymo galėjo nukentėti tiek pacientai, mokėję papildomai už sveikatos priežiūrą, tiek gydymo įstaigos, kurios galbūt dėl to dirbo nuostolingai.

Lina Puidokienė pabrėžė, kad rezervo lėšos kitaip negalėjo būti panaudotos. Jas skirstyti esą galima tik ministrui pasirašius specialių nutarimą.

Dėl banko suteiktų išskirtinių sąlygų Valstybinei ligonių kasai pavyko uždirbti ne 7 mln., kaip planuota, bet 10,7 mln. litų palūkanų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką