Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Padirbtų eurų aptikusi policija: būkite ypač atidūs gaudami 20 ir 50 Eur banknotus

Pirmosiomis 2015 m. dienomis jau yra užfiksuotų nusikalstamų veikų, susijusių su netikrų pinigų – padirbtų euro banknotų – realizavimu. Būkite atidūs gaudami 20 ir 50 eurų nominalų banknotus, kadangi jų suklastojimo atvejų jau registruota tiek Jonavos, tiek kituose rajonuose, be to, pinigai buvo realizuojami apyvartoje.
Pinigai
Pinigai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Minėtais nominalais buvo atsiskaitoma už pagal skelbimus parduodamus daiktus. Tai, kad banknotai padirbti, juos gavę asmenys pastebėjo tik vėliau. Padirbtai banknotais buvo bandyta atsiskaityti ir mažose parduotuvėse, turgavietėse, kur nėra vaizdo stebėjimo kamerų, suklastotų banknotų tikrinimo priemonių, informuoja Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Atkreipiamas dėmesys, kad gavus kelis vieno nominalo banknotus, reikia iš karto sutikrinti, ar jų serijos ir numeriai nėra vienodi. Kelių to paties nominalo banknotų vienodos serijos ir numeriai – pirmas padirbtų banknotų požymis.

Perkant ar parduodant daiktą, prekę pagal skelbimą, jeigu mokate ar gaunate pinigus grynaisiais, siūloma sutarti su pirkėju, kad prieš paimant pinigus, juos tikrinsite autentiškumo tikrinimo prietaisais.

Su euro banknotų požymiais galima susipažinti internete arba išplatintuose lankstinukuose.

Pareigūnai rekomenduoja naudoti kiek įmanoma mažesnio nominalo banknotus, jei atsiskaitoma tokiose prekybos vietose, kur nėra įrangos banknotų tikrinimui, vaizdo stebėjimo kamerų.

Taip pat svarbu prisiminti, kad jokių institucijų atstovai nevaikšto po namus, nesurašinėja banknotų numerių ir nesiūlo litų keitimo į eurus paslaugų. Litų keitimas į eurus vykdomas nemokamai ir tik nustatytose vietose – bankų ir paštų skyriuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius