Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 9d. 15:18 , atnaujinta: 2012 spalio 9d. 18:25

Palangos savivaldybė kreipsis į teismą dėl griūvančio „Iki“ tinklą valdančios UAB „Palink“ statinio

Palangos savivaldybė ketina kreiptis į teismą dėl miesto vaizdą darkančių griuvenų.
Palangos sav. nuotr. / Palangos savivaldybė ketina kreiptis į teismą dėl miesto vaizdą darkančių griuvenų.

Palangos miesto savivaldybė, nebegalėdama daugiau taikstytis su netvarka, keliančia pavojų gyventojų gyvybei, ketina kreiptis į teismą su prašymu įpareigoti UAB „Palink“, valdančią prekybos tinklą „Iki“, nugriauti bendrovei priklausantį ir jau ne pirmus metus griūnantį pastatą, esantį vienoje iš judriausių kurorto vietų.

Savo turto netvarkančių savininkų laukia ir daugiau nemalonių naujienų – dar šį mėnesį Savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas, kuriuo apleistų sklypų bei pastatų savininkams siūloma nustatyti maksimalų – 4 proc. žemės mokesčio bei nuo 2013 m. – 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifus. 

Nebaigtą statyti statinį UAB „Palink“ iš privataus asmens įsigijo prieš dvejus metus, tačiau statinio būklė kasmet ne gerėja, bet prastėja. Griūvantys pastatas kelia pavojų aplinkiniams gyventojams, vaikams, kurie nevengia sukiotis šioje teritorijoje, o įsisiautėjus stipriam vėjui griūvančio pastato plytos grasina užkristi praeiviams ant galvų. 

Prieš metus įsteigto Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ėmė raginti pastato savininkus susitvarkyti savo turtą, tačiau iki šiol pavyko pasiekti tik tai, kad aplinkiniams grėsmę keliantis pastatas būtų aptvertas tvora. Nepaisant to, pašaliniai žmonės į šią teritoriją gali patekti ir patenka, tad Savivaldybės atstovai baiminasi, kad čia gali įvykti tragiška nelaimė, pareikalausianti žmonių gyvybių. 

Kurį laiką pastatą įsigijusios UAB „Palink“ atstovai teisinosi negalintys pradėti statybų, kadangi prie pastato nesuformuotas žemės sklypas. Tai skubiai buvo padaryta, per labai trumpą laiką buvo išduotas statybos leidimas nugriauti pastatą ir pradėti statybos darbus, tačiau situacija nepasikeitė. 

„Mūsų skyriaus specialistai nuo šių metų pradžios pradėjo pastato savininkus raginti susitvarkyti savo turtą, tačiau akivaizdu, kad savininkų dėmesio šiam objektui pritrūko – pastatas pradėjo griūti“, - apgailestavo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė. – Ir nors statinys buvo aptvertas tvora, už jos vaizdas nepasikeitė“. 

Už statinio ir jam priklausančios teritorijos nepriežiūrą UAB „Palink“ buvo du kartus surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolai, netrukus gautas bendrovės atstovų paaiškinimas, kad statybos darbų terminai priklausys nuo rangovo pasirinktos darbų technologijos bei oro sąlygų. „Dabar mūsų specialistų kvietimai savininkus atvykti į Viešosios tvarkos skyrių yra ignoruojami. Paskutinį kartą kvietėme rugsėjo 27 d., tačiau nesulaukėme. Vėliau prisistatė reikiamų įgaliojimų neturintis asmuo, jis parašė paaiškinimą, kad statybų pradžia numatoma spalį, šiuo metu esą vyksta rangovų atranka“, - kalbėjo D. Mikienė. 

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, jog „Iki“ prekybos tinklą valdančiai UAB „Palink“ priklausantis griūvantis pastatas stovi vienoje iš judriausių kurorto vietų. „Šalia – daugiabučių namų rajonas, kuriame gyvena maždaug 4 tūkstančiai palangiškių, mokykla, maldos namai. Netoliese yra regioninės reikšmės kelias, vedantis į Latviją. Matyti griūvantį pastatą, kurio būklė kasdien vis blogėja, nėra malonu. Be to, į teritoriją, nors ji buvo aptverta, patenka pašaliniai asmenys. Tikrai nenorėtume sulaukti nelaimės, todėl Savivaldybė imsis visų įmanomų priemonių, padėsiančių priversti pastato savininkus sutvarkyti savo turtą“, - pabrėžė Š. Vaitkus. 

Papildyta 18:25: Anot „Iki“ Viešųjų ryšių departamento vadovo Valdo Lopetos, „pastatas šiuo metu yra saugiai aptvertas, dar šį mėnesį prasidės jo atnaujinimo darbai. Palangos savivaldybė buvo apie mūsų ketinimus artimiausiu metu pradėti pastato atnaujinimo darbus buvo informuota.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką