Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 1d. 20:02

Palangos turgaus prekeiviai dėl išaugusių uogų kainų kaltina krizę, jaučia ir turistų stygių

Palangos turguje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Palangos turguje

Nuvykus prie jūros dažnam norisi ne tik pramogų ir poilsio, bet ir paskanauti nuo vasaros neatsiejamų uogų. Todėl 15min apsilankė Palangos turguje ir patikrino, kaip šį sezoną čia pasikeitė jų kainos.

Palangos miesto turguje 15min žurnalistas apsilankė trečiadienį pirmoje dienos pusėje. Patikrinome, už kiek populiariausiame Lietuvos kurorte liepos pradžioje galima nusipirkti mėgstamų uogų.

Štai lietuviškų braškių indelio kaina turguje svyruoja tarp 3 ir 3,50 Eur. Tiek pat už jas prekeiviai prašo ir už turgavietės ribų. Verta pastebėti, kad panaši kaina vyravo ir pernai tuo pačiu metu.

Indelį lenkiškų aviečių galima nusipirkti ir už 2, daugiausia – už 2,50 Eur. Tačiau štai už litrą lietuviškų mėlynių šiuo metu prašoma net 10 eurų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangos turguje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangos turguje

Vis dėlto kandžiojasi ne tik pastarųjų, bet ir kai kurių atvežtinių uogų kainos, pavyzdžiui, graikiškų trešnių.

„Brangiai prašo“, – paklaususi kainos pakomentavo viena į Palangos turgų užsukusi pirkėja.

Tai pripažino ir patys prekybininkai.

„Braškių kainos nesikeitė, o trešnių ir šilauogių kainos tikrai pakilo. Pernai kilogramas trešnių kainavo 5-6 eurus, o dabar 6-7“, – 15min sakė jomis turguje prekiaujantis vaikinas.

Jis apgailestavo, kad pakilusios minėtų uogų kainos – koronaviruso krizės padarinys.

„Tiekėjai kelia kainas, dėl to ir išeina brangiau negu praėjusiais metais“, – teigė vaikinas.

Panašiai kalbėjo ir uogomis bei vaisiais Palangos turguje prekiaujanti Birutė: „Nuskurdo šalys, tai ir pabrangino uogas.“

Uogų Palangos turguje asortimentas ir kainos – 15min galerijoje:

Tiesa, pardavėjai skundžiasi ne tik tuo, bet taip pat kita dėl pandemijos susidariusia aplinkybe – ir turguje juntamu pirkėjų iš kaimyninių šalių stygiumi.

„Nedaug tų žmonių. Sumažėjo turistų, žinoma. Tik lietuviai ir yra“, – apmaudo neslėpė Birutė.

Tą pastebėjo ir jau prieš tai minėtas 15min kalbintas vaikinas.

„Galėtų būti ir geriau. Praėjusiais metais birželį prekyba žymiai geriau sekėsi. Buvo daugiau pirkėjų iš užsienio, o dabar tai nelabai“, – paklaustas, kokio būta birželio mėnesio, sakė jis.

Vis dėlto nuošaliau prekiaujanti moteris kalbėjo kiek kitaip ir patikino pirkėjų stygiumi tikrai nesiskundžianti. Ji pabrėžė, kad prekyba jai sekasi puikiai.

„Labai nuostabus birželis. Liuksiškas. Žmonių normaliai buvo. Kam tų turistų, kai iš Lietuvos pilna? Patikėkit. Jie ten vėjus šneka, jiems pastoviai blogai“, – į kitus prekeivius ranka numojo moteris.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangos turguje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangos turguje

Kas ten žino, gal pas ją ir labiau perka – tokia mintis galėjo kilti, kai moteris pradėjo girti savo parduodamas uogas. Sako, jos geriausios turguje.

„Trešnės truputį pabrango, nes dar neprasidėjo lenkiškos. Pas mane net po 8 eurus būna, bet tokių daugiau nerasi visame turgelyje, čia kokybiškiausios. Aišku, turiu ir po 5 eurus, bet kokybė jau kitokia. Čia kaip mašiną pirkti – gali už šimtą eurų, gali už milijoną“, – palygino moteris, tačiau būti fotografuojama 15min fotografo nepanoro.

Vis dėlto visi užkalbinti prekeiviai pripažino, kad pirkėjų srautai labai priklauso ir nuo orų – kuo jie geresni, tuo geriau klostosi ir prekyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką