Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 birželio 26d. 13:01

Palūkanų kompensavimas ir toliau skatins smulkų ir vidutinį verslą

Pinigai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pinigai
Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) atstovai ir toliau gali naudotis „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) siūloma dalinio palūkanų kompensavimo galimybe, nepaisant to, kad artimiausiu metu palūkanoms kompensuoti bus sėkmingai panaudotos jau visos (16,22 mln. Eur arba 56,0 mln. Lt) Europos regioninės plėtros fondo lėšos, skirtos įgyvendinti būtent šiai priemonei. Toliau palūkanos bus kompensuojamos iš INVEGOS fondo grįžusių lėšų, o subsidijos suma gali siekti net iki 95 proc. kredito įstaigai faktiškai sumokėtų palūkanų.

„Džiaugiamės sėkmingai panaudoję visas struktūrinių fondų lėšas, skirtas iš dalies kompensuoti palūkanoms, kurias kredito įstaigoms už verslo paskolas sumokėjo smulkieji verslininkai, – teigia INVEGA generalinis direktorius Audrius Zabotka. – Taip pat smagu matyti, kad finansų inžinerijos priemonės itin efektyviai veikia verslo rinkoje, kai kartą panaudotos lėšos, pvz., grąžintos paskolos, grįžta į kontroliuojančiuosius fondus ir jas galima sėkmingai panaudoti kitiems tikslams, kaip, pavyzdžiui, šiuo atveju – kompensuoti palūkanas“. 

Palūkanų kompensavimas – tai viena iš verslo plėtrą Lietuvoje skatinančių priemonių, kurios reikšmė smulkiajam ir vidutiniam verslui yra didžiulė.  

Priemonei papildomai skirta 1,65 mln. eurų iš grįžusių lėšų. Kompensacija pagal priimtus teigiamus sprendimus SVV bus mokama už iki 2015 m. rugsėjo 30 d. sumokėtas palūkanas arba iki kol baigsis priemonei skirtos lėšos. Paraiškos INVEGAI turėtų būti pateiktos iki š.m. rugpjūčio 31 d.

Planuojama, kad sudarius galimybę grąžinti sumokėtas palūkanas iš grįžusių lėšų, dar 350 įmonių galės pasinaudoti papildoma lengvata ir sumažinti verslo kaštus. Palūkanų kompensavimas – tai viena iš verslo plėtrą Lietuvoje skatinančių priemonių, kurios reikšmė smulkiajam ir vidutiniam verslui yra didžiulė. Palūkanų kompensavimas palengvina finansavimo sąlygas ir įsipareigojimų kredito įstaigoms vykdymą.

Įmonės, kurios su kredito įstaiga sudarė paskolos ar lizingo sutartis iki 2014 sausio 1 dienos, gali susigrąžinti iki 50 proc. palūkanų. Įmonės, sudariusios finansavimo sutartis po minėtos datos ir registruotos Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos miesto savivaldybėje, gali susigrąžinti 70 proc., o jeigu įmonė registruota regione, gali gauti net iki 95 proc. palūkanų kompensaciją.

Pagal priemonę „Dalinis palūkanų kompensavimas“ nuo 2009 m. iki 2015 m. gegužės pabaigos beveik 4800 labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių bei pradedančiųjų verslininkų, pasinaudojusių verslo finansavimo priemonėmis, jau kompensuota 15,98 mln. eurų. Iš viso priemonei įgyvendinti skirta 17,87 mln. Eur lėšų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

41:01
28:04
00:35

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką