TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Biudžeto išlaidas siūlantys didinti parlamentarai: jeigu trūksta pinigų, atimkite iš Valdovų rūmų

Valdovų rūmai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Valdovų rūmai
Šaltinis: 15min
0
A A

Teikdami pasiūlymus kitų metų nacionalinio biudžeto projektui, Seimo nariai visi kartu pasiūlė jo išlaidas padidinti 756 mln. Lt. Dauguma parlamentarų arba nenurodė, iš kur gauti papildomų lėšų jų pasiūlymams įgyvendinti, arba siūlė atimti pinigų iš Valdovų rūmų statybų.

Seimas antradienį pradėjo svarstyti kitų metų nacionalinio biudžeto projektą. Posėdžio įžanga buvo patikėta finansų ministrei Ingridai Šimonytei. Ministrė pristatė informaciją apie Europos Komisijos pateiktus siūlymus Europos Parlamentui ir Europos Tarybai, kuriais siekiama griežtinti valstybių narių biudžeto situacijos ir ekonomikos politikos priežiūrą bei sankcijas už neatsakingą požiūrį į šią sritį.

Parlamento Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Kęstutis Glaveckas neslėpė, kad pradėti valstybės iždo svarstymą Seime nuo I.Šimonytės pristatymo  nuspręsta tam, jog apribotų Seimo narių norą didinti biudžeto išlaidas.

Kalbėdamas apie kitų metų biudžeto pajamas ir komentuodamas keliamą tikslą ištraukti iš šešėlio 1 mlrd. Lt K.Glaveckas tikino, kad tai tikrai įmanoma, tereikia politinės valios. Esą tai nėra itin didelė suma, palyginti su 7 mlrd. Lt, kurie, kaip skaičiuojama, per pastaruosius metus pasitraukė į šešėlinę ekonomiką.

Taip pat BFK esą išnagrinėjo valstybės įmonių galimybes ir suskaičiavo, kad pajamų iš jų veiklos per pelno mokestį ir dividendus kitąmet galima gauti 300 mln. Lt daugiau, nei planuoja Vyriausybė. Todėl siūloma ministrų kabinetui 300 mln. litų padidinti planuojamas pajamas iš valstybės valdomų įmonių mokamų įmokų. Komitetas taip pat mano, kad dar 250–300 mln. Lt papildomų pajamų galima gauti privatizavus dalį valstybės turto.

Pasiūlymai – išpūsti biudžeto išlaidas milijardu

Pasak K.Glavecko, Seime svarstant Vyriausybės pateiktą 2011-ųjų nacionalinio biudžeto projektą,
sulaukta įvairių siūlymų didinti biudžeto išlaidas, kurių bendra suma siekia 1,012 mlrd. Lt. Pasiūlymų už 756 mln. Lt pateikė Seimo nariai, likusią dalį – kitos organizacijos.

Jeigu sudėtume visus pasiūlymus perskirstyti asignavimus, skirtus Valdovų rūmams, reikėtų juos iškasti ir užkasti atsiradusią duobę, – palygino K.Glaveckas.Anot BFK pirmininko, daugumoje pasiūlymų didinti išlaidas nebuvo nurodomi šaltiniai, iš kur gauti papildomų pajamų. Kitur siūloma mažinti išlaidas valstybės skolos administravimui, valstybės valdymui, kitiems tikslams perskirstyti investiciniams projektams skiriamus pinigus. Ypač daug dėmesio sulaukė Valdovų rūmai.

„Jeigu sudėtume visus pasiūlymus perskirstyti asignavimus, skirtus Valdovų rūmams, reikėtų juos iškasti ir užkasti atsiradusią duobę“, – palygino K.Glaveckas.

Iš daugiau nei milijardo litų vertės pasiūlymų biudžeto didinimui BFK siūlo palikti tik 30,25 mln. Lt. Daugiausia papildomai lėšų siūloma skirti 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatui. Didžioji dalis jų turėtų atitekti infrastruktūrai: 20 mln. Lt raginama skirti Kauno arenos automobilių stovėjimo aikštelei įrengti, 6 mln. Lt –  daugiafunkcinio sporto komplekso Prienuose statybai. Dar 4,2 mln.Lt siūloma skirti Valstybės sienos apsaugos tarnybai.

Anot K.Glavecko, komitetas taip pat pritarė tiems siūlymams perskirstyti asignavimus tais atvejais, jeigu šie pinigai perimami iš kitų tos pačios srities programų, taigi bendra sektoriaus išlaidų suma neaugtų.

Pagal Vyriausybės pateiktą projektą 2011 metais nacionalinio biudžeto išlaidos kartu su tarptautine parama sieks 29 mlrd. Lt, pajamos – apie 27 mlrd. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką