2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Panevėžio degalinėje – apie 600 vienetų įvairių alkoholinių gėrimų be įsigijimo dokumentų

Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) specialistai praneša vienoje iš Panevėžio degalinių aptikę per 600 vienetų įvairių alkoholinių gėrimų be įsigijimo dokumentų. Anot AVMI, Panevėžio apskrityje tai pirmas toks atvejis, kai degalinėje, po to, kai jose nuo 2016 metų apskritai uždrausta prekiauti alkoholiu, randama nežinia, iš kur įsigytų gėrimų, ir nežinia, kokiems tikslams.
Parduotuvė
Alkoholis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Specialistai patikrinimą degalinėje atliko gavę informacijos, kad degalinėje gali būti į apskaitą neįtrauktos pajamos ir pardavus degalus neišduodami kasos aparato kvitai. AVMI teigimu, tokių pažeidimų nenustatyta.

Tikrinimo metu, kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, inspektorių dėmesį patraukė ir įtarimų sukėlė užrakintos pagalbinės patalpos – į jas pavyko patekti tik po įkalbinėjimų, nes tądien dirbęs operatorius niekaip nesiryžo durų atrakinti.

„Tik patekus į minėtas patalpas inspektoriai suprato, kodėl taip nenorėta jų ten įsileisti. Prieš akis atsivėrė ištisas įvairiausių gėrimų „arsenalas“ – alus, brendis, vynas, sidras, degtinė, alkoholiniai kokteiliai – įvairaus dydžio ir talpos pakuotėse. Iš viso apie 600 vienetų. Pagal gėrimų galiojimo laiką galima daryti išvadą, kad jie įsigyti neseniai, o ne užsilikę nuo to laiko, kai degalinėms dar buvo leidžiama prekiauti alkoholiu. Kokiais tikslais degalinėje, tarsi parduotuvėje, buvo laikomi šie gėrimai, galima tik spėlioti, bet toks alkoholio „saugojimas“ prieštarauja Alkoholio ir tabako kontrolės įstatymui“, – teigia Panevėžio AVMI viršininkas Aldas Skvarnavičius, pažymėdamas, kad dėl Panevėžio degalinėje nustatytų pažeidimų įmonei ir jos vadovui gresia baudos iki 5748 Eur.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./ Alkoholis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./ Alkoholis

Mokesčių administratorius pažymi, kad gavus iš pilietiškų gyventojų informacijos apie galimus mokestinius pažeidimus, idant kuo mažiau trukdytų sąžiningą verslą, pirmiausia yra analizuojami turimi duomenys apie konkrečią įmonę, įvertinamas jos rizikingumas ir tik tuomet vykstama tikrinti. Minėta degalinė dėl galimo pajamų neįtraukimo į apskaitą inspektoriams įtarimų esą kėlė jau anksčiau.

„Akcizais apmokestinamų prekių prekyba – viena iš prioritetinių VMI veiklos sričių. Nors ypatingas VMI ir teisėsaugos institucijų dėmesys nukreiptas į didmeninę ir mažmeninę degalų prekybą, tačiau padidinto dėmesio sritis yra ir produktų, kurių sudėtyje yra etilo alkoholio, prekyba“, – aiškina Panevėžio AVMI viršininkas.

Administruojant akcizus nustatoma ir kitų piktnaudžiavimo atvejų bei teisės aktų pažeidimų. Pavyzdžiui, vieno iš patikrinimų metu VMI specialistai Panevėžio rajono krovinių transporto įmonėje aptiko pogrindinį fabrikėlį ir į 0,2 l bei 0,5 l talpos butelius išpilstytą tariamai denatūruotą etilo alkoholį, kuris nėra apmokestinamas akcizu. Patalpoje taip pat buvo rasta tuščių talpų, taros ir buityje naudojamo skiediklio etikečių. Produkto įsigijimo bei apmokėjimo dokumentų bendrovė nepateikė, o ištyrus „skiediklio“ mėginį paaiškėjo, kad tai kita medžiaga, kurios sudėtyje – daugiau kaip 92,4 % tūrio etilo alkoholio. Neatmestina, kad jis buvo skirtas vartoti anaiptol ne buityje.

„Europos Sąjungos šalyse įtvirtinti dideli akcizų tarifai sudaro prielaidas itin pelningai nelegaliai veiklai, susijusiai su akcizais apmokestinamų prekių kontrabanda, galimai neteisėta jų gamyba ir realizavimu. Todėl bendras kontroliuojančių ir teisėsaugos institucijų tikslas – maksimaliai apsunkinti tokios veiklos galimybes, atskleisti jos organizatorius ir vykdytojus. VMI keičiasi informacija ir sutelktai dirba su partneriais iš policijos, muitinės, FNTT, efektyviai išnaudojant stipriąsias kiekvienos institucijos puses“, – teigia Panevėžio AVMI viršininkas.

Pastebėtus mokestinius pažeidimus pranešti galima Mokesčių informacijos centro pasitikėjimo telefonu 1882, naudojantis programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankius mokesčių inspekcijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką