Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parduotuvėje po vienos nakties įvykių krito iškart devynios galvos

Masinis atleidimas sudrebino bendrovę „Palink“, Lietuvoje valdančią „Cento“ bei „Iki“ parduotuvių tinklus.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Masinis atleidimas sudrebino bendrovę „Palink“, Lietuvoje valdančią „Cento“ bei „Iki“ parduotuvių tinklus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujojoje Vilnioje esančioje „Cento“ parduotuvėje vienu karty buvo atleistas visas darbuotojų kolektyvas. Netikėtai gatvėje atsidūrę žmonės, vos atsitokėję nuo šoko, ėmė ieškoti teisybės.

Sunkmečio kamuojamoje Lietuvoje – precedento, ko gero, neturintis darbuotojų atleidimas.

Vieną dieną į gatvę buvo išmestas iškart visas sostinės pakraštyje, Naujosios Vilnios rajono Parko gatvėje, esančios „Cento“ parduotuvės personalas: šešios kasinininkės, direktorė, vedėja bei apsaugininkas (vardai ir pavardės redakcijai žinomi – aut. past.).

Vagystė galėjo, aš sakau – galėjo, įvykti dėl darbuotojų aplaidumo. Bet atleidome ne dėl vagystės. Ši parduotuvė atidaryta labai neseniai, visi darbuotojai dirbo bandomuoju laikotarpiu. Parduotuvės rezultatai, kaip čia švelniau pasakius... buvo prasti, – paaiškino Tomas Vaišvila.Gali būti, kad lemiamu epizodu šioje istorijoje tapo paslaptingas įvykis – kovo 23 dieną, praėjusio pirmadienio naktį, į „Cento“ parduotuvę galimai buvo įsilaužta ir išplėštas seifas su pinigais.

Niekas iš darbuotojų konkrečiai dėl šios vagystės nebuvo apkaltintas. 15min.lt žiniomis, nei policija, nei žiniasklaida apie šį įvykį visuomenės neinformavo, nors, kaip teigiama, galėjo dingti maždaug 26–28 tūkst. litų.

Tačiau kitą dieną, kovo 24-ąją, visiems parduotuvės darbuotojams teko išeiti iš darbo.

Pasirinkimas: išeiti arba išeiti 

Į visuotinį susirinkimą žmones sukvietė bendrovės „Palink“, valdančios „Iki“ bei „Cento“ parduotuvių tinklą, atstovas Tomas Gutauskas.

„Gutauskas nevyniodamas į vatą pasakė, kad realiai viskas jau nuspręsta, pasakė, kad dėl įvykusio incidento (vagystės) jie priėmė sprendimą, kuris nepakeičiamas. Yra tik klausimas, kaip mes išeisim. Ar rašom savo noru išėjimą iš darbo, ar atsisakom ir būsim atleisti kaip neišlaikę bandomojo laikotarpio. Blankai jau buvo atspausdinti, ištikti šoko būsenos ir jausdami atvirą spaudimą mes visi pasirašėm, kad išeiname iš darbo savo noru“, – naujienų portalui 15min.lt pasakojo buvę parduotuvės darbuotojai.

Jų teigimu, buvo priekaištaujama, esą kolektyvo nariai nesusitvarkė su savo pareigomis.

„Vagystė neva buvo paskutinis lašas taurėje. Be kita ko, mes atseit blogai dirbam, nesuspėjam, neišsikraunam prekių, nepalaikom tvarkos, todėl jie nepasitiki mūsų kolektyvu. Žodžiu, apjuodino mus ir pasiūlė dvi išeitis – išeiti arba būti atleistiems“, – teigė buvę darbuotojai.

Kreipėsi į Darbo inspekciją

Anot vienos pardavėjos, naujai suburtas kolektyvas stengėsi sustyguoti darbą parduotuvėje, veikiančioje nuo kovo 2 dienos, tačiau tai nebuvo paprasta. Klaidų buvo daroma ne iš piktos valios, bet dėl nepatyrimo ar didelio krūvio, sunkių darbo sąlygų.

„Mes nenorime grįžti į darbą, bet tiesiog ieškome teisybės, nes jaučiamės įžeisti ir kaip asmenys, ir kaip darbuotojai“, – tvirtino 15min.lt pašnekovai, jau spėję parašyti skundą ir Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriui.

Savo ruožtu prekybininkai dar kovo 25 dieną viešai išplatino skelbimus, kad darbui Naujosios Vilnios parduotuvėje reikalingi darbuotojai: kasininkai, vadovas.

„Administracija nematė kitų galimybių“

„Cento“ ir „Iki“ parduotuves valdančios bendrovės „Palink“ komunikacijos direktorius Tomas Vaišvila naujienų portalui 15min.lt pirmadienį pranešė: „Vagystė galėjo, aš sakau – galėjo, įvykti dėl darbuotojų aplaidumo. Bet atleidome ne dėl vagystės. Ši parduotuvė atidaryta labai neseniai, visi darbuotojai dirbo bandomuoju laikotarpiu. Parduotuvės rezultatai, kaip čia švelniau pasakius... buvo prasti. Tiek iš vadovavimo pusės, tiek iš atlikimo pusės mūsų tie rezultatai netenkino, todėl su tais darbuotojais darbo sutarčių nepratęsėme.“

Paklaustas, kodėl darbuotojams kiekvienam asmeniškai nebuvo pasakyta, ką konkrečiai kiekvienas blogai dirbo, prekybininkų atstovas pripažino: „Matyt, tinklo administracija nematė kitų galimybių. Tokių dalykų iš tiesų nedažnai pasitaiko, kad keistume iš karto visą kolektyvą. Norinčių įsidarbinti ir dirbti yra labai daug. Mes nematėme, kaip dar būtų galima šnekėtis, kaip dar būtų galima gerinti darbo rezultatus.“

T.Vaišvila neabejojo, kad prekybininkai pranešė apie naktinį incidentą policijai. „Mes tą įvykį tikrai registravome. Vagystė bet kokiu atveju yra vagystė. Iš mūsų pusės nėra suinteresuotumo nedaryti tyrimo. Paprastai esame suinteresuoti kuo greičiau pranešti, kuo greičiau išsiaiškinti“, – kalbėjo komunikacijos vadovas.

informacija
IKI BAZĖ, UAB PALINK
Vadovas: Gerard, Gabriel, Georges Rog Darbuotojų sk.: 7012 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 IKI
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką