2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Parduotuvių uždarymo cunamis JAV šiais metais užlies dar didesne banga

Prekybos centrų valdytojai JAV su nerimu lauka dar didesnio bankrotų cunamio, kuris kilo praėjusiais metais. „Nuomotojai panikuoja, – sako konsultacijų bendrovės „SierraConstellation Partners“ vadovas Larry Perkinsas. – Praėjusiais metais apokalipsė prasidėjo, tačiau makrolygiu dar nebuvo tokia esminė. Šiais metais bus daugiau parduotuvių uždarymų ir bankrotų.“
Uždarytas prekybos centras JAV
Uždarytas prekybos centras JAV / AFP/„Scanpix“ nuotr.

2017-ieji jau buvo rekordiniai metai prekybos centrų uždarymo prasme, rašo „Business Insider“. Daugybė JAV mažmenininkų, įskaitant „Macy's“, „Sears“, „J.C.Penney“, jau uždarė apie 9 tūkstančius parduotuvių, nes elektroninė prekyba tapo kasdienybe ir vis daugiau pirkėjų mieliau apsiperka elektroninėse parduotuvėse. Tačiau šiais metais, kaip prognozuojama, uždarymų JAV padaugės bent 33 proc., taigi bent 12 tūkstančių parduotuvių JAV tikrai užvers duris, bent 25 stambūs mažmenininkai bankrutuos, skelbia prognozę komercinio nekilnojamojo turto prekybos bendrovė „Cushman & Wakefield“.

Kai kurie stambūs prekybos tinklai, pavyzdžiui, „Walgreens“, „Gap“, „Gymboree“ ir kiti jau pranešė apie planus šiais metais uždaryti 3600 parduotuvių. Beje, metų pradžia yra tradicinis metas paskelbti apie būsimus uždarymus ir bankrotus, nes po švenčių prekybininkai nestokoja grynųjų, nes centrų uždarymai taip pat kainuoja.

Tarp kompanijų, kurios gali bankrutuoti, yra ir „Sears“, „Bon-Ton Stores“, „Bebe Stores“, „Destination Maternity Corp.“, „Stein Mart“.

Lyginant su praėjusių metų parduotuvių uždarymo rekordu, 2018 metai bus taip pat rekordiniai. Komercinio NT plėtros bendrovė „Co Star“ paskaičiavo, kad mažiau nei ketvirtadaliui JAV prekybos centrų gresia šiais metais užsidaryti.

Parduotuvių savininkai susirūpinę menkstančiu pirkėjų skaičiumi, todėl prašo nuomotojų, kad šie nenutrauktų sutarčių. Pavyzdžiui, vienas stambiausių prekybos tinklo operatorių „Simon Property Group“ kreipėsi į „Starbucks“ pakeisti planus uždaryti visas 379 kavines. Prekybininkai norėtų pratęsti nuomą, nes išsikrausčius kavinių tinklui baiminamasi, kad pirkėjų srautas dar labiau sumažės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką